Nakon neviđene drame Hrvatska prolaz traži u produžecima!

U borbi za četvrtfinale Europskog prvenstva, Hrvatska je u Kopenhagenu na Parken stadionu protiv Španjolske u regularnom djelu odigrala 3:3.

Rezultat nakon prvih 45 minuta bio je 1:1.

>>Vratar Španjolske nam poklonio vodstvo, no ipak remi na poluvremenu<<

Izmjena na poluvremenu: ulazi Andrej Kramarić umjesto Brune Petkovića. U istom tonu nastavljeno je i drugo poluvrijeme, Furija je i dalje radila pritisak no bez većih prilika na početku. Nakon što je i u prvom poluvremenu zabio, Sarabia je i dalje mučio naše u nastavku.

Vodstvo Španjolske u 57. minuti

Gvardiol ne uspijeva pokriti Azpilicuetu koji glavom zabija nakon Torresova ubačaja, dok je naša obrana nažalost zaspala, a Livaković bio nemoćan. Španjolska je povela 1:2.

Izvrsna prilika Gvardiola u 67. minuti, no vratar Španjolske Simon refleksnom reakcijom zaustavlja nove izjednačenje.

Poništen novi pogodak Španjolske

U 72. minuti ponovno opasna prilika Furije pri čemu se zatresla naša mreža. Nakon ponovnog propusta naše obrane, zabio je Morata, ali srećom iz zaleđa.

U 74. minuti igru napušta Josip Juranović, a mijenja ga Josip Brekalo.

Novo vodstvo Španjolske za potop Hrvatske

Španjolska je zacementirala pobjedu u 77. minutu kada zabija Torres. Gvardiol čini nevjerojatnu glupost, odlazi na predah popiti vode i ne stiže pokriti Torresa koji matira Livakovića. Novo vodstvo Španjolske 1:3.

U 79. minuti ulazi Budimir umjesto Kovačića te još ulazi Pašalić umjesto Vlašića.

Pogodak nade u 85. minuti

Prava drama se odvijala u 85. minuti u šesnaestercu Španjolske. Modrić prolazi po desnoj strani, dolazi do stative, vraća u peterac gdje su bili Budimir, Pašalić i Oršić koji s pola metra pogađa vratara Simona. No, lopta u tom komešanju prolazi gol-liniju, što je nakon nekoliko trenutnaka Cakiru pokazao njegov pametni sat kao pogodak. Hrvatska je smanjila na 2:3!

Hrvatska proigrala i izjednačila

U 90.+3 minuti na odličnu asistenciju Oršića glavom puca Pašalić i matira Simona za izjednačenje! Rezultat je 3:3!