Poraz Rudara u derbiju s Varteksom, pobjede Poleta i Dinama

U 25. kolu 3. HNL Sjever domaći poraz Rudara, dok su Dinamo i Polet ubilježili pobjede.

Rudar je u međužupanijskom derbiju kod kuće poražen minimalnim rezultatom 0:1 od Varteksa. Jedini gol postigao je iskusni Dejan Glavica u 45. minuti. Ovom pobjedom Varteks je osigurao treće mjesto, a Rudar je pao na 5. mjesto.

Baš je Dinamo u Domašincu pobjedom 2:1 nad Papukom iz Orahovice istisnuo Rudar s  četvrtog mjesta. Golovima Filipa Petaka i Dominika Novaka Dinamo je prekinuo niz poraza i osokoljen dočekuje Graničar u Kupu.

Polet je i dalje u trci za prvo mjesto sa Radnikom iz Križevca, danas su u Ludbregu pobjedili Podravinu 2:4 i domaćina još više prikovali na dno. Domaći su čak poveli, no uskoro Nino Patafta poravnava na 1:1, a nedugo zatim Leonard Mesarić preokreće na 1:2. U 60. minuti golom Nikole Barata već je 1:3 i tu je utakmica riješena. Niko Mihalinec povećava na 1:4, a Tropšek drugim golom postavlja konačnih 2:4.