Hrvatski nogometni kup: Inter Zaprešić slavio uvjerljivo u Nedelišću

Odigrana je većina utakmica šesnaestine finale Hrvatskog nogometnog kupa u kojoj je 16 nositelja, a među njima i svi hrvatski prvoligaši moralo na gostovanje, uglavnom slabije rangiranim klubovima iz nižih liga.

Nedelišće - Inter
Otpor Nedelišća vrlo brzo je slomio prvoligaš iz Zaprešića

Tako je NK Nedelišće dobilo priliku da danas ugosti “diva iz predgrađa” – Inter Zaprešić. Nažalost vrijeme nije poslužilo Nedelišćance kako bi se stvorila priželjkivana nogometna atmosfera na stadionu, a nije bilo ni većeg otpora prvoligašu.

Usprkos lošim vremenskim uvjetima dolazak prvoligaša u kupu u Nedelišće izmamio je na tribine gotovo 500 gledatelja

Gosti su slavili s uvjerljvih 0:6 na stadionu Trate na kojem se usprkos zimogroznim uvjetima na tribinama okupilo gotovo 500 gledatelja koji su došli vidjeti može li domaćin možda prirediti čudo.

Inter slavi vodeći zgoditak u Nedelišću u utakmici šesnaestine finale Hrvatskog nogometnog kupa

Iako je gostujući trener Toplak izveo kombiniranu ekipu Inter se nametnuo od samog početka na izvanrednom terenu SRC Trate u Nedelišću. U utakmici koja se odvijala u jednom smjeru tj. prema vratima Kocijana gosti iz Zaprešića došli su u vodstvo u 14. minuti golom Postonjskog. Nedelišće je možda u utakmicu ušlo preotvorenog garda, ali bez neke završnice. Susret se prelomio pred kraj poluvremena kada Inter postiže dva pogotka. Najprije u 43.minuti Haramustek zabija za 0:2, a u 45.minuti Blažević za 0:3. U drugom dijelu rutiniranom igrom, gosti kontroliraju situaciju i sa dva gola Bencuna i jednim Fumića uvjerljivo pobjeđuju domaće Nedelišće 0:6 i plasirali se u osminu finala Hrvatskog nogometnog kupa. U ovom trenutku, Inter je prejaki za Nedelišće koje je inače bez poraza u 4. HNL i vodeći klub tablice, te se okreću novoj važnoj utakmici slijedećeg vikenda, derbi susretu u nedjelju protiv Dinama u Domašincu.

U ostalim utakmicama 1. kola HNK-a nije bilo niti jednog većeg iznenađenja. Svi favoriti su otišli dalje. Najveće probleme od prvoligaša imao je Slaven-Belupo na gostovanju u Zmijavcima, dok su samo dva domaćina (slabije rangirani klub po koeficijentu) prošla među 16: Novigrad i Croatia Sesvete.

Rezultati ostalih utakmica: Borac (I) – Dinamo (Z) 0:6, Oriolik – Hajduk (S) 1:3, Zagora – Šibenik 0:3, Vrbovec – Rijeka 1:3, Nehaj – Osijek 0:6, Croatia (Zm) – Slaven-Belupo 0:1, Sesvete – Split 3:1, Croatia (Đ) – Istra 0:4, Novigrad – Zelina 5:1, Bedem – Lokomotiva 0:3, Bjelovar – Zagreb 2:3. Tri utakmice odigrati će se 18. listopada zbog loših uvjeta na terenima: Varaždin – Cibalia, Gorica – GOŠK i Rudeš – Vinogradar. (md, dz)