Veteransko prvenstvo Međimurja ponovo okupilo mnoštvo zaljubljenika u stolni tenis

prvenstvo Međimurja u stolnom tenisu za veterane

U subotu, 20. siječnja, u dvorani II. osnovne škole u Čakovcu, po završetku prvenstva za mlađe kategorije, uspješno je održano i prvenstvo Međimurja u stolnom tenisu za veterane.

Prvenstvo se također igralo u organizaciji Meiđmurskog stolnoteniskog saveza i Stolnoteniskog kluba Putjane.

Natjecanje je otvorio dogradonačelnik Čakovca Zoran Vidović, a sve učesnike je pozdravio i predsjednik Međimurskoga stolnoteniskog saveza Dražen Korent, koji je na kraju podijelio pehare najboljim natjecateljima.

Nastupilo je 75 igrača i četiri igračice. U muškim kategorijama Matija Barić u Memorijalnoj kategoriji, Rinaldo Jurinec od 40 – 49, Vinko Legin od 60 – 69 i Stjepan Šalamon kategoriji 70+ su obranili titule, a Tomislav Koprivec je nakon sezone 2015./2016. vratio titulu među veteranima od 50 – 59 godina.

Željka Podgorelec Sirc vratila je titulu među veterankama nakon sezone 2012./2013. Bariću je ovo druga titula na Memorijalu, Jurinec je do sada na Memorijalu i kategoriji od 40 -49 osvojio 5 prvih mjesta (3 Mem. + 2 40-49), Leginu je ovo 8. titula u raznim veteranskim kategorijama, Šalamonu druga u 70+, Koprivcu druga 50 – 59, a Željki Podgorelec Sirc 5. titula među veterankama.

Valja posebno istaknuti trenutak kada je Megla zbog jakih bolova u nozi predao finale Leginu kod rezultata 1:1 u setovima i vodstva Legina od 6:2 u trećem setu, što je vrlo emotivno proživio pa pustio i koju suzu, za što je dobio veliki pljesak gledališta i igrača u dvorani.

Rezultati:

  1. Memorijal Nenada Vurušića (14 igrača od 33 – 39 g.)

Četvrtfinale: Matija Barić (Šen) – Tomislav Volf (Put) 3:0, Tomislav Marušić (Mih) – Marko Ružić (Donji Kraljevec) 3:0, Tomislav Repalust (HE-DRA) – Nikola Mikac (Mih) 3:2, Dubravko Hozjak (Pre) – Josip Magdalenić (Zasadbreg) 3:1; polufinale: Barić – Marušić 3:0, Hozjak – Repalust 3:1; finale: Barić – Hozjak 3:0.

Veterani 40 – 49 g. (21 igrač)

Osmina finala: Danko Šimon (Čakovec) – Nenad Martinec (Pre) 3:1, Stjepan Vidović (Kos-K) – Dean Lajtman (Katex) 3:0, Vladimir Rapaić (Katex) – Dejan Marčec (/Nedelišće) 3:0, Zoran Vidović (Šen) – Alen Veseli (Nedelišće) 3:1; četvrtfinale: Rinaldo Jurinec (Šen) – Šimon 3:0, S. Vidović – Krešo Tkalčec (Ned) 3:0, Rapaić – Siniša Mesarić (Ned) 3:0, Z. Vidović – Božidar Krnjoul (Šen) 3:0; polufinale: Jurinec – S. Vidović 3:1, Z. Vidović – Rapaić 3:1; finale: Jurinec – Z. Vidović 3:1.

Veterani 50 – 59 g. (22 igrača)

Osmina finala: Damir Ivanuša (Lopatinec) – Anđelko Radmanić (Kos-K) 3:0, Josip Repalust (HE-DRA) – Dražen Korent (Šen) 3:2, Slavko Tratnjak (USTA Belica) – Radovan Šarić (Put) 3:2, Tomislav Koprivec (Put) – Miljenko Peras (Šen) 3:0; četvrtfinale: Ivica Pongračić (/Mala Subotica) – Ivanuša 3:1, Branko Lipić (HE-DRA) – J. Repalust 3:1, Zvonimir Turk (Čakovec) – Tratnjak 3:0, Koprivec – Dražen Bubek (Mih) 3:0; polufinale: Pongračić – Lipić 3:0, Koprivec – Turk 3:0; finale: Koprivec – Pongračić 3:1.

Veterani 60 – 69 g. (11 igrača)

Četvrtfinale: Franjo Krznar (Hod) – Stanislav Sović (Kos-K) 3:0, Rino Megla (Put) – Vinko Grgić (ŠŠK Čak) 3:1; polufinale: Vinko Legin (Kos-K) – Krznar 3:0, Megla – Ladislav Varga (Čakovec) 3:1; finale: Legin – Megla 3:1.

Veterani 70 g. i stariji (7 igrača)

Polufinale: Stjepan Šalamon (Čakovec) – Đuro Čavlek (Donji Kraljevec) 3:0, Dragutin Posavec (Ned) – Hubert Peras (Čakovec) 3:0; finale: Šalamon – Posavec 3:0.

Veteranke (4 igračice)

1. Željka Podgorelec Sirc (Put) 3/0, 2. Vesna Wrana (Mih) 2/1, 3. Gordana Antončić (Mih) 1/2, 4. Đurđa Zver (Mih) 0/3.

(dg)

Ostavi komentar