Polet slavio u Orahovici, Rudar do pobjede u derbiju protiv Dinama (D)

Danas je utakmicama 15. kola započeo proljetni dio prvenstva u 3. NL Sjever.

Lider Polet (SMnM) gostovao je kod Papuka u Orahovici, dok se u Murskom Središću igrao međimurski derbi između Rudara i domašinečkog Dinama.

Polet slavio u Orahovici

Vodstvo za goste odmah na početku utakmice kada za Polet u prvoj minuti zabija Niko Mihalinec. Domaći sastav u 24. minuti poravnana rezultat (1:1) kada zabija Marin Zdelar. Kraj prvog dijela donosi dva pogotka. Prvo za domaće zabija Matej Rukavina (2:1), da bi u istoj minuti za Polet poravnao Nino Patafta pa se na predah odlazi rezultatom 2:2.

U nastavku susreta Polet nakon devet minuta igre ponovno vraća vodstvo pogotkom Petra Horvata. Isti igrač ponovno zabija i u 77. minuti pa igrači trenera Josipa Brezovca dolaze do vodstva 2:4, ujedno i do konačnog rezultata na utakmici te nova tri boda.

Polet: Jambres, Žulić, Mihalinec, Barat (C), Horvat, Patafta, Šarić, Krištofić, Žganec S., Perčić, Telebar.

Pričuve: Topolnjak, Štefanec, Mesarić, Horvatić, Mezga, Jurinić, Žganec J.

Rudar do sva tri boda protiv Dinama (D)

Već u petoj minuti domaći nogometaši dolaze u vodstvo (2:0) pogotkom Slavena Hlišća, što je bio i jedini pogodak u prvom dijelu pa se na predah odlazi minimalnim vodstvom Rudara.

U nastavku susreta, točnije u 53. minuti, za povećanje vodstva domaćih predivan pogodak iz slobodnog udarca zabija Neven Hlišć, Rezultatom 2:0 Rudar ostavlja sva tri boda na domaćem terenu.

Rudar: Kodba, Antolović, Zeljko, Belaj, Hlišć S., Cimerman, Nedeljko K., Nedeljko P., Hlišć N., Vinko, Martinjaš.

Pričuve: Srpak, Šardi, Mikulić, Perčić, Debelec, Puljić, Liklin.