Prava berba medalja za BK Međimurje Čakovec na Prvenstvu Hrvatske

U subotu i nedjelju, 14. i 15. svibnja u Čakovcu u dvorani II. OŠ Čakovec u organizaciji kluba BK Međimurje Čakovec održano je 31. seniorsko  Prvenstvo Hrvatske 2022. te 29. veteransko Prvenstvo Hrvatske 2022.

Na SPH 2022 nastupilo je 43 najbolja igrača i  igračica iz 8 klubova Hrvatske. Među njima uspješno je nastupila seniorska ekipa BK Međimurje Čakovec pod vodstvom glavnih trenera Danijela Zadravca  i Emilije Talan.

Na VPH 2022 nastupilo je 33 najbolja igrača i igračica iz 9 klubova Hrvatske. Među njima uspješno je nastupila veteranska našeg BK Međimurje Čakovec pod vodstvom glavnog trenera Danijela Zadravca.

Voditelj natjecanja bio je Filip Mikolaj (BK Međimurje Čakovec), vrhovni sudac Ivanka Pokorni iz Zagreba, a sudac Goran Miletić, Antonio Lovrić I Miroslav Vurdelja iz Zagreba.

SPH i VPH 2022 svečano je otvorila gradonačelnica Grada Čakovca gospođa Ljerka Cividini, a odigrano je u sklopu  projekta Međimurska županije „Europska regija sporta 2022”.

U konkurenciji seniora naslov državnog prvaka osvojio i obranio je Filip Špoljarec (MZ)  pobijedivši u finalu klupskog kolegu Zvonimira Đurkinjaka s 2:1. Brončane medalje osvojili s  Ivor Zekan i Luka Ban (oba MZ).

Rezultati igrača iz BK Međimurje Čakovec: Luka Grubić i Ivan Grubić ispali u 1/4 , Borna Vadlja, Luka Črep i Filip Bel ispali u 1/8 .

U konkurenciji seniorki naslov državne prvakinje osvojila i obranila je Jelena Buchberger (VG) pobijedivši u finalu Lunu Šaban (MZ) s 2:1. Brončane medalje osvojili su Matea Čiča  (MZ) i Nika Matovina (KC).

Rezultati igračica iz BK Međimurje Čakovec: Karmela Vadlja, Vanja i Nela Novak 1/8.

U konkurenciji muških parova naslov državnih prvaka osvojili su par Igor Čimbur i Zvonimir Hoebling (MZ) pobijedivši u finalu par Ivor Zekan / Borna Car sa 2:0.

Brončane medalje osvojili su i parovi iz BK Međimurje Čakovec: Luka Grubić / Borna Vadlja osvojili medalju 4 godinu u nizu i po prvi put par Ivan Grubić / Luka Črep.

U konkurenciji ženskih parova naslov državnih prvakinja osvojile i obranile su Katarina Galenić / Matea Čiča (MZ)  pobijedivši u finalu par Inga Sadaić / Ira Martinuš (MZ)  s 2:0. Brončane medalje osvojili su: Dora Drvodelić / Luna Šaban (MZ) i Dora Dragčević / Lucija Buchberger  (VG) .

Parovi Emilija Talan / Karmela Vadlja te Vanja i Nela Novak iz BK Međimurje Čakovec ispali su u 1/4

U konkurenciji mješovitih parova naslov državnih prvaka osvojili su par Zvonimir Đurkinjak  / Katarina Galenić  (MZ)  pobijedivši u finalu klupske kolege par Zvonimir Hoebling  / Dora Drvodelić  (MZ) s 2:0. Brončane medalje osvojili su: Edvin Hadžihalilović / Luna Šaban (MZ) i Borna Car / Inga Sadaić (MZ).

Rezultati parova iz BK Međimurje Čakovec: Borna Vadlja / Emilija Talan 1/4 te Matija Hranilović/  Petra Oreč (Flex), Filip Bel / Karmela Vadlja, Luka Grubić / Vanja Novak i Ivan Grubić/  Nela Novak 1/8.

Veterani

U konkurenciji veterana +35 srebrnu  medalju osvojio je Danijel Zadravec (BK Međimurje Čakovec), a brončanu medalju Nikola Šoštarić (BK Međimurje Čakovec).

U konkurenciji veteranki +35 brončanu medalju osvojila je Jasmina Lučić (BK Međimurje Čakovec). U konkurenciji muških parova veterana +35 par iz BK Međimurje Čakovec Danijel Zadravec / Nikola Šoštarić (MČ) osvojio je srebrnu medalju. U konkurenciji ženskih parova +35 par BK Međimurje Čakovec Kristina Biškup  /  Srebrenka Vuk (CO) osvojile su brončanu medalju, a Snježana Patafta / Jasmina Lučić ispale u četvrtfinalu.

U konkurenciji mješovitih parova +35 par BK Međimurje Čakovec Nikola Šoštarić / Jasmina Lučić  ispao u četvrtfinalu. U konkurenciji veterana +45 iz BK Međimurje Čakovec Danijel Zadravec osvojio je srebrnu medalju. U konkurenciji veteranki  +45 iz BK Međimurje Čakovec Snježana Patafta osvojila je brončanu medalju.

U konkurenciji muških parova veterana +45 par iz BK Međimurje Čakovec Danijel Zadravec / Marjan Vugrinec (KC) osvojio je zlatnu medalju. U konkurenciji ženskih  parova veterana +45 par iz BK Međimurje Čakovec Snježana  Patafta / Kristina Biškup  osvojila je brončanu medalju.

U konkurenciji mješovitih parova +45 par iz BK Međimurje Čakovec Filip Vadlja I Snježana Patafta osvojili su srebrnu  medalju. U konkurenciji veterana +55 Rajko Bel iz BK Međimurje Čakovec osvojio je srebrnu medalju, a Filip Vadlja brončanu medalju, a Damir Špiranec ispao u četvrtfinalu.

U konkurenciji muških parova veterana +55 par BK Međimurje Čakovec Filip Vadlja i Rajko Bel osvojio je srebrnu medalju, a Damir Špiranec brončanu medalju sa Davorom Štbencom iz Concordie, Zagreb.

– Čestitke našim seniorskim igračima Luki Grubiću, Borni Vadlji, Ivanu Grubiću i Luki Črepu  na osvojenim brončanim medaljama u muškim parovima i nastavku kontinuiranog osvajanja medalja na SPH. Osvajanjem brončanih  medalje u paru naši igrači stekli su  IV kategoriju – vrsni sportaši po kriterijima HOO. Sa dvije osvojene brončane medalje naš Klub je na 3. mjestu po broju medalja odmah  iza BK ”Medvedgrad 1998” i BK” V.Gorica“. Čestitke i veteranskim igračima i igračicama na osvojenim medaljama na VPH. Ove osvojene medalje su samo dokaz uspješnog rada u klubu te nastavak  kontinuiranog osvajanja medalja na SPH i VPH te čestitke i trenerima i upravi kluba, poručili su iz BK Međimurje Čakovec.

Klub zahvaljuje svojim sponzorima i pokroviteljima  na pomoći u uspješnoj organizaciji PH 2022: generalni sponzor: Croatia osiguranje Zagreb, zlatni sponzori-donatori: Grubić  zastupanje u osiguranju Čakovec, Vizija Nedelišće, Konplast Pušćine, Međimurske vode Čakovec, srebrni sponzori-donatori: KOLAR-1 Strahoninec, Žvorc graditeljstvo Čakovec i Senko Štefanec te brončani sponzori-donatori: MCS Strahoninec, GO Studio P Nedelišće, Sitotisak Pomor Čakovec i Rampel Šenkovec.

Generalni pokrovitelj: Grad Čakovec i pokrovitelji:  II.OŠ Čakovec, ZSU Grada Čakovca i ZŠUISMŽ.