Sven Todorović osvojio broncu u bacanju diska na Pojedinačnom seniorskom prvenstvu

Atletičarke i atletičari Atletskog kluba Međimurje imali su svoj ispit u vrhuncu sezone na Pojedinačnom seniorskom prvenstvu, koje je 28. i 29. srpnja održano na Stadionu Mladosti u Zagrebu.

Najuspješniji iz redova AK Međimurja bio je Sven Todorović koji je osvojio brončanu medalju u bacanju disk. Ovom je medaljom zaokružio svoju zbirku osvojenih medalja na državnim prvenstvima u svim dobnim kategorijama – od limača do seniora. Nastupio je i u bacanju kugle, gdje je završio na veoma dobrom petom mjestu.

Ivana Zeljko zauzela je četvrto mjesto u skoku u dalj i peto mjesto u skoku u vis.

Mladen Ignac je nastupio u dvije discipline, 3000 i 5000 metara osvojivši sedmo odnosno peto mjesto, i tako nastavio tradiciju dobrih nastupa međimurskih trkača na duge pruge.

Najbolja srednje-prugašica Ak Međimurja, Nina Dobša, je nastupila u utrkama na 400 i 800 metara i završila na šestom i osmom mjestu.

Lea Branilović je također izborila nastupu u finalu u dvije discipline, 100 metara i skok u dalj, gdje je završila na 11., odnosno 12. mjestu.