Saznajte tko sve Poreznoj upravi mora prijaviti inozemnu mirovinu

Porezna uprava krenula je u lov na umirovljenike koji izbjegavaju platiti porez na strane mirovine, ali i radnike. Inozemne mirovine u većini slučajeva građani su dužni prijaviti, i to bez obzira trebaju li na njih platiti porez ili ne te neovisno o iznosu.

Porezna uprava je objavila tko je sve dužan prijaviti primanje inozemne mirovine.

Neovisno o iznosu mirovine, makar se radilo primjerice o 200 kuna iz Srbije, potrebno je istu prijaviti, bez obzira što je svaka mirovina ispod 4000 kuna neoporeziva.

Inozemni primitak je obvezno prijaviti u Hrvatskoj i kada je u inozemstvu porez već plaćen te neovisno o činjenici hoće li ovdje postojati obveza plaćanja poreza, kažu iz Porezne uprave.

Također, valja naglasiti kako se obveza prijave inozemne mirovine tiče svih koji imaju prebivalište ili boravište u Hrvatskoj. Iz Porezne uprave ističu da ukoliko su umirovljenici državi ostali što dužni, mogu se dobrovoljno prijaviti i tako izbjeći sankcije.

Postoje li iznimke?

Sukladno ugovorima o izbjegavanju dvostrukog oporezivanja Porezna uprava već ima podatke o mirovinama iz određenih zemalja, te ukoliko primate mirovinu iz njih, to niste dužni prijaviti.

U tu kategoriju spadaju mirovine iz Kanade, Kine, Luksemburga, Makedonije, Maroka, Mauricijusa, Njemačke, Omana, Poljske i San Marina.

Ostavi komentar

Povezani članci

Ostanimo povezani

49,208FanoviLajkaj
608SljedbeniciSlijedi
0PretplatniciPretplatiti

NAJNOVIJE