Kakav rezultat! Polet i Rudar među 32 kluba Hrvatskog nogometnog kupa

Oba međimurska predstavnika u pretkolu Hrvatskog nogometnog kupa bili su uspješni i zabilježili još jedan rezultat za klupsku povijest.

Polet iz Svetog Martina na Muri i Rudar iz M. Središća, slavili su pobjede i ušli među 32 ekipe u Hrvatskom nogometnom kupu i u glavni ždrijeb.

Polet je bio gost Mladosti iz Tribunja, a utakmica se igrala u obližnjem Unešiću, na stadionu hrvatskog trećeligaša Zagore.

Polet je u vodstvo doveo Dejan Mezga pogotkom u 28. minuti. S jednim golom prednosti otišlo se na odmor. Igrala se 67. minuta kada je loptu u mrežu gostiju pospremio Antonio Dodlek za konačnih 0:2.

Nakon utakmice slijedilo je veliko slavlje svetomartinskih nogometaša.

Polet (SMnM): Jambres, Horvat, Herceg, Dodlek, Mihalić, Škvorc, Barat, Hozjan, Šarić, Mezga, Medved; (Horvat, Filipović, Kirić, Lesar, Krištofić, Perčić, Cimerman).

finale kup mns rudar

Rudar – Tehnika 3:0

Rudar je na domaćem terenu opravdao ulogu favorita s tri pogotka u mreži koprivničke Tehnike. Prvi dio završio je bez pogodaka, a odmah na početku drugog, Nino Patafta zabija pogodak za vodstvo. U 65. minuti Evald Vinko povećava vodstvo na dva pogotka prednosti. Susret je zaključio 18–godišnji Leo Vurušić pogotkom u 85. minuti.

Rudar: Rajf, Zeljko, Zadravec, Mesarić, Zrna, Nedeljko, Vaš, Vinko, Skoliber, Patafta, Šoltić; (Kovač, Radek, Vurušić, Zadravec, Mesarić).

Oba naša kluba kasno navečer u srijedu saznala su i protivnike u 1. kolu HNK-a i to  očekivano prvoligaške ekipe.

Rudar dočekuje Slaven-Belupo iz Koprivnice, a Polet Istru iz Pule. Termin odigravanja je srijeda 7. 10. 2020.