Polet (SMnM) poražen od Osijeka

Za kraj dvotjednih priprema u Svetom Martinu na Muri Osijek je odigrao prijateljski susret protiv Poleta (SMnM) baš kao i protekle godine kada su izabranici Nenada Bjelice slavili s 4:2.

Prije samog susreta Poletovcima je dodijeljen pehar za osvajanje 3. HNL – Sjever, a Osječani su im špalirom odali priznanje te im zahvalili na sjajnom gostoprimstvu

Polet – Osijek 1:7

Bijelo-plavi su čestitali Poletu na naslovu prvaka među trećeligašima, ali na utakmici baš i nisu imali popusta. Prvu su šansu stvorili domaćini, udarac Antoleka je završio u osječkom bloku. Odmah je uzvratio Fućak pogodivši vratnicu i onda je Osijek poveo u 9. minuti. U akciji su sudjelovali Fućak, Mance i Beljo koji je mirno unutar šesnaesterca naciljao donji desni kut. Četiri minute kasnije eurogol je zabio Barri! Jednu odbijenu loptu dočekao je na 25 metara od vratiju i vrlo atraktivno, iz „koljena“, pogodio lijeve rašlje! Već u sljedećem napadu novi pogodak za 0:3. Natjerali su Osječani braniča Poleta Stojka na autogol. Imao je domaćin prigodu u kojoj se našao Šarić čiji je snažan udarac Malenica obranio. Kod Osječana su se u prilikama nalazili Jurčević, Jugović u dva navrata, Beljo i Grgić, da bi Fućak u 35. minuti pobjegao obrani Crvenih, pretrčao pedesetak metara u sprintu i matirao Horvata. Do kraja prvog dijela Patafta je glavom lijepo matirao Malenicu za 1:4.

Efikasni na odlasku iz Sv. Martina

U drugom poluvremenu početne su šanse imali Barri i Bralić, a na drugoj je strani neugodan udarac Perčića zaustavio Malenica. Mance je glavom prebacio vrata, dok je Jurčević pogodio vratnicu. Janjić je u 67. minuti fino asistirao Topčagiću koji s peterca zabija peti pogodak za Osijek. Potom je Beljo glavom poslao loptu iznad grede, a Bakić je u 75. minuti pokazao mirnoću u kaznenom prostoru i upisao se među strijelce. Šesti je gol tri minute kasnije postigao Beljo i drugi puta svladao protivničkog vratara. Rezultat je mogao smanjiti Mihalinec, no u tomu ga je zaustavila greda.

Polet (SMnM): Horvat, Stojko, Barat, Mesarić, Horvat P., Patafta, Šarić, Jurinić, Krištofić, Perčić, Antolek (Topoljnjak, Glavica, Šegović, Lajtman, Mlinarić, Novak, Žganec, Žganec E., Mezga, Mihalinec)

Osijek: Malenica, Grgić, Bralić, Cheberko, Jurčević, Barri, Jugović, Petković, Beljko, Fućak, Mance (Kolić, Miloš, Barišić, Cvijanović, Zebec, Bakić, Topčagić, Janjić)

tekst i foto: NK Osijek