Filip Goričanec i Patrik Jambrović osvojili srebro s reprezentacijom Hrvatske

Hrvatska muška seniorska reprezentacija u rukometu na pijesku osvojila je srebrnu medalju na Europskom prvenstvu.

U bugarskoj Varni, u finalu je od naših pjeskaša bila bolja Danska s 2:0 u setovima. Hrvatski reprezentativac Ivan Jurić izabran je kao MVP EURA. Dio ove fantastične rukometno – pjeskaške priče su Međimurci Filip Goričanec i Patrik Jambrović. Goričanec je već dugi niz godina reprezentativac rukometa na pijesku dok je Jambrović profesionalni košarkaš s ugovorom u Zaboku.

Hrvatska ženska seniorska reprezentacija u rukometu na pijesku pak, osvojila je 11. mjesto. Naše djevojke u skupini su upisale dvije pobjede, jednu protiv Italije s 2:1 u setovima, a drugu protiv Mađarske s istim rezultatom. Od Hrvatske je jedino bila bolja Norveška s 2:0.

U glavnoj fazi natjecanje, pjeskašice su poražene od Danske, Turske i Španjolske. Nadalje, u borbi za plasman od 9. – 12. mjesta, Hrvatice su upisale poraz protiv Grčke i pobjedu protiv Francuske te završile svoj nastup zauzevši 11. poziciju na europskoj smotri.