EKIPNO EP U ATLETICI U VARAŽDINU: Kristina Dudek osigurala Hrvatskoj 18 bodova na 400 m i u štafeti s Alenom Hrušoci

Hrvatska reprezentacija je osvojila 5. mjesto u Varaždinu nakon dva dana natjecanja na Ekipnom prvenstvu Europe – 2. liga te je tako ostala u ovom rangu natjecanja. Pobijedila je Estonija koja ide u Superligu, druga je bila Slovenija, a treća Danska.

Naši atletičari i atletičarke napravili su više od očekivanja što se tiče bodova, bodreni od sjajne publike na varaždinskom stadionu Slobode.

Drugog dana natjecanja imali smo dvije pobjede i to onu Sare Kolak u bacanju koplja s hicem od 57,97 m te Dine Bošnjaka koji je pobijedio u izvrsnoj utrci na 3000 m sa 8:01,29. Osvojena su čak 4 druga mjesta, a to su bili Matea Parlov na 5000 m (16:03,71), Ivana Lončarek na 100 m prepone (13,53), Ana Šimić u skoku u vis (1,94 m) i Marija Tolj u bacanju kugle (15,73 m).

Tome treba dodati i treće mjesto naše ženske štafete 4×400 m (3:40,82) u sastavu Ida Šimunčić, Veronika Drljačić i dvije Međimurke Alena Hrušoci i Kristina Dudek.

Za svaku disciplinu dijelile su se i prigodne medalje, a naše dvije atletičarke za 3. mjesto s rezultatom 3:40:82, osvojile su broncu i 10 bodova za ukupni poredak. Ono što je podiglo stadiona Slobode na noge je borbeni nastup naše štafete koja je dala sve 120% od sebe i na kraju završila među tri najbolje.

Bivši član AK Nedelišće Gabrijel Stojanović dobio je priliku za nastup u muškoj štafeti 4×400 metara i s vremenom 3:10:31 u završnoj disciplini cijelog natjecanja i na kraju su naši sprinteri bili vrlo dobri peti.

Prvog dana nastupila su inače dva međimurska atletičara. Odlična je bila jedina Međimurka koja je nastupila u “solo” disciplini – Kristina Dudek na 400 m. Mlada Čakovčanka zauzela je visoko 5. mjesto na 400 m za 8 bodova Hrvatskoj. U štafeti 4×100 metara nastupio je još Karlo Marcijuš i oni su zauzeli 8. mjesto.