Hrvatski kup: Nedelišće izborilo prolaz dalje

U pretkolu Hrvatskog nogometnog kupa polovičan rezultat ekipa s hrvatskog sjevera.

Tri su ispale, a tri su prošle dalje, iz svake sjeverne županije po jedna.

Nogometaši iz Nedeljanca još u subotu odigrali su svoj susret i ispali od Zagore iz Unešića 4:2.

Drugoligaš Varaždin deklasirao je svog domaćina Fruškogorac iz Iloka. Čak deset golova završilo je u domaćoj mreži.

U strijelce su se upisali Drožđek, Kolarić i Sačer dvaput, a po jednom Golubar, Težak, Senić i Petrović.

Iz Koprivničko-Križevačke županije dalje se plasirao Borac iz Imbriovca o čemu se već opširnije pisalo.

Najveći rezultat u svojoj povijesti Borac je ostvario protiv Karlovca 1919 nakon produžetaka i pobjede 4:3.

Križevci na žalost nisu uspjeli. U regularnom dijelu bilo je 2:2, a u produžecima iskusniji gosti iz Đakova zabijaju dva gola i rezultatom 2:4 prolaze dalje.

Malo je nedostajalo da Međimurska županija ima dva predstavnika među 32 ekipe u završnici Kupa.

Naime, u Ivankovu protiv Bedema Međimurje je imalo vodstvo iz 5. minute golom Tkalčića do samog kraja.

U posljednjim minutama utakmice Međimurje je imalo dvije izgledne prilike.

U posljednjoj je Režić povratnom loptom poslužio Škvorca koji neometan s pet metara promašuje prazan gol.

I onda šok za Čakovčance. Sudac Lovrić iz Đakova koji je već u prvom poluvremenu neopravdano isključio Munivranu, produžio je bez razloga utakmicu čak sedam minuta i onda u toj zadnjoj minuti nadoknade dosudio jedanaesterac za domaćine koji je samo on vidio.

Lučić izjednačava na 1:1 i u produžecima oslabljeni, bezvoljni i deprimirani igrači Međimurja posustaju. Bedem zabija tri gola i rezultatom 4:1 prolazi dalje.

Nedelišće je gostovalo u Humu na Sutli kod Straže i prošlo dalje nakon produžetaka.

U regularnom dijelu bilo je 1:1 rezultatom još iz prvog poluvremena.

Zgoditak za Nedelišće postigao je u prvom dijelu Nemet. U produžecima iskustvo igrača iz Nedelišća dolazi do izražaja.

Prvo u 104. minuti Antunović zabija za 1:2, a plasman u sljedeće kolo potvrđuje Brlenić u 114. minuti golom iz kaznenog udarca za konačnih 1:3.

U šesnaestini finala Hrvatskog nogometnog kupa, koje je na rasporedu 20. rujna, naši predstavnici mogli bi imati vjerojatno sljedeće protivnike i parovi bi bili:

Imbriovec: Borac – Dinamo (Zagreb)
Nedelišće: Nedelišće – Inter (Zaprešić)
Varaždin: Varaždin – Cibalia (Vinkovci)

Slaven Belupo gostuje kod Bedema u Ivankovu ili kod Croatije u Zmijavcima, a o tome će odlučiti ždrijeb.

Izvor: klikaj.hr