Antonia Ružić zaustavljena u prvom kolu u Sloveniji

Antonia Ružić danas je zaustavljena u prvom kolu turnira u Murskoj Soboti.

Na ITF-ovom turniru u Sloveniji međimurska tenisačica danas je bila favorit u odnosu na njezinu suparnicu češku tenisačicu Barboru Palicovu, inače 335. na svijetu.

Krenula je mlada Orehovčanka bolje, povela 0:1 i 1:3, nakon čega Čehinja stiže na 3:3, zatim i na 4:4. Sa dva zadnja gema Antonia boljom igrom uzima prvi set sa 4:6 nakon 41 minute igre. U drugom je ponovno povela, ali Palicova preokreće nakon čega je 2:2, odnosno, posljednje poravnanje u drugom setu. Ipak, češka tenisačica je odigrala bolje te nakon 49 minuta uzela drugi set za 1:1. U trećem setu ponovno smo mogli vidjeti izjednačenu igru (1:1, 2:2) da bi se Čehinja odvojila na 4:2, zatim i 5:3. Antonia skoro sustiže rezultat kod 5:4, no to je bilo to. Njezina suparnica uzima posljednji gem, nakon 53 minute igre u trećem setu, za plasman u osminu finala.

Antonia je zabila tri asa, imala 10 dvostrukih pogrešaka uz 56% pogođenog prvog servisa te se time oprašta od nastupa u Murskoj Soboti.