5 C
Utorak, 19 ožujka, 2024

STRELJAŠTVO: Alzas drugi na startu međunarodne First lige u Mađarskoj

Strijelci čakovečkog Alzasa u gađanju zračnim pištoljem u sastavu: Takač, Kralj i Hamer, pod vodstvom trenera Marijana Turka koji je nedavno uspješno dobio i službenu trenersku licencu, odlično su startali u međunarodnoj First ligi u kojoj nastupaju klubovi iz Mađarske, Slovenije i Hrvatske.

U nikad jačoj konkurenciji od čak 12 klubova koji se natječu ove sezone, na prvom turniru koji je održan u Zalaegerszegu naš Alzas osvojio je izvrsno drugo mjesto. Uvjerljivu pobjedu slavio je domaći ZTE s rezultatom od 1676 krugova, dok su Alzasovci upucali 1662. Treći je bio slovenski sastav Juršinci s 1655 itd. Nastupio je i drugi međimurski klub Sloboda iz Mihovljana čiji su strijelci na prvom turniru zauzeli 10. mjesto.

Sljedeće kolo održava se na našoj streljani SRC Mladost u Čakovcu.