Desetkovana Hrvatska u egalu protiv Japana, odličan nastup Stele i Paule Posavec

Hrvatska ženska rukometna reprezentacija igra protiv Japana treće kolo skupine G Svjetskog prvenstva u Španjolskoj. Rezultat nakon prvih pola sata je 14:14.

Nažalost, današnje testiranje na koronavirus pokazalo je da su naše tri reprezentativke (Ćamila Mičijević, Ivana Dežić i Dora Krsnik) pozitivne na koronavirus zbog čega su morale u samoizolaciju te propustiti utakmicu.

Prvi posjed za Hrvatsku na utakmici donio je i prvi pogodak, a samim time i vodstvo u drugoj minuti. Unatoč igračicama koje nedostaju, Hrvatska je izgledala smireno i organizirano. Odličan prodor u 5. minuti radi Stela Posavec te zabija važan pogodak za 3:3. Nakon odlično razigranog napada, u 10. minuti s krila zabija Paula Posavec. Paula je svoj drugi pogodak zabila s polovice terena u 13. minuti kada su naše reprezentativke jurile u kontru. Na polovici prvog dijela rezultat je bio 7:8 za Japan.

Hrvatska je tek djelomično uspjela iskoristiti dvije igračice više te stići na pogodak zaostatka. U solidno razrađenoj kontri Stela pogađa stativu te rukometašice propuštaju odlazak u vodstvo. Nakon dugo vremena, Hrvatska na kratko vraća prednost u 24. minuti. Do kraja poluvremena teška borba protiv Japanki u kojoj je presudan svaki postignuti pogodak.

Poluvrijeme završava rezultatom 14:14. Treba istaknuti dobro razigravanje Stele tijekom cijelog poluvremena.

Prolazak skupine osiguran je pobjedom protiv Paragvaja, no pobjeda protiv Japana nužna je jer će pobjednik današnje utakmice u novu skupinu prenijeti barem dva boda. U istoj skupini, Brazil je danas pobijedio Paragvaj s visokih 33:19 te osigurao prvo mjesto skupine i prijenos četiri boda.

Umjesto Ćamile i Ivane u Španjolsku će doputovati Tena Petika i Gabriela Gudelj, igračica ŽRK Zrinski.