13.1 C
Utorak, 16 travnja, 2024

Sestre Posavec zabijale u teškoj utakmici protiv Japana

U posljednjoj utakmici prve faze Svjetskog prvenstva u Španjolskoj, rukometašice Hrvatske su protiv Japana upisale poraz 26:28.

Prvo poluvrijeme završilo je izjednačenih 14:14, Stela Posavec je zabila jedan pogodak te pokazala dobru igru kod razigravanja, dok je Paula zabila dva pogotka.

Samouvjeren ulazak u drugo poluvrijeme urodio je plodom te Hrvatska u 34. minuti prvi put dolazi do vodstva od dva pogotka. Vanjski šut Japana konstantno je stvarao probleme, dok je Stela u 36. minuti zaradila isključenje zbog pregrube igre u obrani. Japan dostiže vodstvo u 41. minuti kod rezultata 19:19 kada staje naš napad. Za povratak na +2 zabila je Stela u 43. minuti odličnim prodorom, dok je Paula iz kontre još jedan pogodak pridodala u 44. minuti. Iako su naše reprezentativke imale tri pogotka prednosti, Japanke se nisu predavale već vratile rezultatski zaostatak.

Stela Posavec, Foto: Hrvatski rukometni savez

Izbornik Šoštarić zove time-out i mijenja obranu na 5-1 kako bi zaustavili šut izvana. Nakon dugo vremena, Japanke s igračicom više vraćaju prednost u 53. minuti utakmice. Pad u igri i pad energije zbog nedostatka rotacije na pojedinim pozicijama, pogotovo na pozicijama Stele Posavec i Larisse Kalaus, dovode do gubitka koncentracije i teške situacije bez postignutog pogotka čak sedam minuta. U 57. minuti konačno pogodak naših reprezentativki, kada zabija Stela. Japan radi veliku seriju, Hrvatska ima konstantan pad u igru te utakmica završava 26:28.

Paula Posavec, Foto: Hrvatski rukometni savez

Prolazak skupine naše rukometašice već su ranije osigurale pobjedom protiv Paragvaja, no zbog ovog poraza Hrvatska ne prenosi niti jedan bod te su šanse za prolaz u završni dio natjecanja veoma male.