8.4 C
Utorak, 23 travnja, 2024

Rukometaši Čakovca protiv Požege do važne pobjede i četvrtog mjesta

Rukometaši Čakovca u subotu su gostovali u Požegi protiv istoimenog protivnika u sklopu 12. kola 1. HRL Sjever te upisali važnu pobjedu 29:31.

Gostovanje nije bilo nimalo lagano, na početku izjednačen ulazak u utakmicu pa sredinom prvog poluvremena domaćin imali neznatnu prednost 9:8. Isto i završetkom prvog dijela, jedan ili dva pogotka više u korist domaćina, da bi rukometaši Čakovca sustigli zaostatak i poravnali rezultat na 16:16.

Bolji ulazak naših rukometaša u drugo poluvrijeme te vodstvo 17:20 u 37. minuti. Sredinom drugog dijela, u 45. minuti, čak pet pogodaka razlike za MRK Čakovec. No, domaćin nije posustao, prati ritam te se opasno približava da bi domaći rukometaši u 58. minuti bili na samo pogodak zaostatka (29:30). Ipak, Hozjan pogotkom u posljednjoj minuti postavlja konačan rezultat 29:31 za nove, važne bodove i četvrto mjesta na tablici.

Najefikasniji u redovima Čakovca bili su Mateo Hozjan sa sedam i Matej Ćuk s devet postignutih pogodaka.

Čakovec: Žibek, Hozjan (7), Zadravec (5), Tkalčec (2), Kranjec, Varšić, Ude Tkalčec, Vincek, Vuković (5), Horvat V., Horvat E. (2), Pavlic, Ćuk (9), Kupec, Jurisak, Malovic (1).

U sljedećem, 13. kolu, Čakovec kod kuće dočekuje Đakovo, trenutno petoplasiranu momčad lige. Utakmica u Sportskoj dvorani Graditeljske škole će se odigrati 10. prosinca (19:00).