Rukometaši Čakovca u posljednjim minutama ostali bez pobjede u Zagrebu

U prvoj utakmici nove sezone u 1. HRL Sjever rukometaši Čakovca nažalost nisu uspjeli upisati pobjedu, iako je bila nadomak ruke.

Gostovali su u Zagrebu protiv Maksimir Pastele te bolje krenuli u utakmicu i poveli 0:2, da bi već u 10. minuti imali vodstvo 2:6. Domaći rukometaši poravnavaju rezultat u 14. minuti (7:7), da bi s vodstvom od plus dva otišli na predah (14:12).

Rukometaši Čakovca ubrzo hvataju zaostatak te je uslijedila izjednačena utakmica sve do 52. minute kada se uspijevaju odvojiti na plus tri (22:25). Vodstvo uspijevaju zadržati sve do isteka 58. minute kada domaćin stiže na samo pogodak zaostatka.

Krajem 59. minute rezultat je izjednačenih 27:27, Čakovec zove time-out, no dvije sekunde prije kraja za potpuni preokret i pobjedu primaju pogodak – 28:27 za Maksimir Pastelu i bodove koji ostaju u Zagrebu.

Čakovec: Žibek, Hozjan (3), Zadravec (3), Tkalčec (4), Kranjec (2), Varšić, Zvonarek (1), Ude Tkalčec (1), Vuković, Kocijan, Horvat V., Horvat E. (2), Pavlic, Toplek (4), Ćuk (7), Jurisak.

U drugom kolu, koje je na rasporedu 24. rujna, kod kuće dočekuju momčad Nexe 2.