Međimurke pružile dobar otpor Splićankama

Nogometašice Međimurja danas su ugostile jako ekipu Splita.

U sklopu 9. kola najvišeg hrvatskog ženskog nogometnog ranga, u Čakovcu su seniorke ŽNK-a Međimurje na stadionu SRC-a Mladost prikazale dobru igru, pogotovo u prvom dijelu, ali nisu uspjele stići do bodova.

Splićanke su povele u šestoj minuti kada zabija Janja Čanjevac, da bi na 0:2 u 38. minuti povisila Marija Turkalj. Početkom drugog dijela, točnije u 48. minuti, zabija Andrea Grebenar, trenutno najbolja strijelkinja lige. Konačan rezultat (0:4) postavila je Branka Bagarić u 55. minuti.

ŽNK Međimurje: Bartolić, Sedmak, Damjanović (C), Županić, Vujević, Čurin, Škrlec, Rabuzin, Vizinger, Varga, Pereira da Silva Villela.

Pričuve: Kelava, Bister, Kuzmić, Fot, Puljić, Tkalčec.

ŽNK Hajduk, trenutno drugoplasirana ekipa prvenstva jednostavno nije dozvolila nikakvo iznenađenje. Veseli činjenica što su naše djevojke uspjele stvoriti nekoliko izglednih prilika za gol, no nisu ih uspjele realizirati. Sljedećeg vikenda u Osijeku se igra posljednja utakmica Supersport 1. HNLŽ ove godine, nakon koje slijedi pauza, poručili su iz ŽNK-a Međimurje Čakovec.

Utakmica protiv Osijeka igra se sljedeće nedjelje, 19. studenog.