Polet s utakmicom više ponovo na vrhu tablice ispred Nedelišća

Zbog lošeg vremena i puno kiše, šest utakmica 18. kola 4. HNL ČK – VŽ igrale su se u tri dana, dok su zbog vodom natopljenih terena odgođene one između Rudara i Mladost Kometa te Slobode i Podravine.

Polet je iskoristio kiks Nedelišća i s utakmicom više trenutno se nalazi na čelu ljestvice.

U Svetom Martinu na Muri na vodom namočenom terenu dugo su slamali borbenu momčad Nedeljanca. Tek u 44. minuti došli su u vodstvo golom Medveda iz kaznenog udarca. Na drugi gol čekalo se sve do 80. minute kada zabija Turk, a u sudačkoj nadoknadi Goričanec postavlja konačni 3:0 rezultat.

Neugodno iznenađenje ovog proljeća je Zelengaj koji je kod kuće uvjerljivo poražen od susjednog Jalžabeta na teškom terenu. Još je prvo poluvrijeme bilo nekako u egalu i završilo 1:1. Međutim, u drugom dijelu gosti se bolje snalaze i s još jednim golom Hruška i dva Srpaka zasluženo pobjedom 1:4 odnose bodove iz Kučana Donjeg.

Ostale četiri odigrane utakmice završile su bez pobjednika, dvije bez pogodaka, a dvije po 2:2.

U Čakovcu su se sučelili Sloga i Nedelišće, a već u srijedu, 4. travnja, imaju ponovni susret ovaj puta u četvrtfinalu Međimurskog kupa.

Kao i na ostalim utakmicama, loši uvjeti onemogućavali su neku smislenu igru, a prvi u vodstvo dolaze domaćini nakon što u 4. minuti vratar Kocijan ruši Fučka. S bijele točke precizan je Baksa. Nedelišće brzo izjednačuje kada u 8. minuti na dodavanje Panića silovitim šutem poravnava Martinović. Na sljedeći gol čekalo se punih osamdeset minuta kada na 2:1 zabija Zoka iz slobodnog udarca s ruba kaznenog prostora. Prije toga u 65. minuti zbog namjernog udaranja protivničkog igrača isključen je napadač Nedelišća Panić. Iako bez svog najboljeg strijelca gosti uspijevaju do kraja utakmice izjednačiti. U 88. minuti iz kaznenog udarca precizan je Slunjski za konačnih 2:2.

Četiri pogotka gledatelji su vidjeli i u Gojancu, a svi su pali već u prvom poluvremenu. Odlično je krenulo za goste, kada je Međimurec poveo autogolom Melnjaka u 9. minuti 0:1. U 22. minuti već je 0:2 kada iz kaznenog udarca zabija Japanac Yokoyama. Međutim uporni igrači Plitvice koji su dobro krenuli u proljetni dio brzo se vraćaju u igru s dva gola Tomašića. Prvi je realizirao iz kaznenog udarca u 27. minuti, a drugi u 41. minuti za 2:2 . U drugom poluvremenu ni jedna ni druga momčad ne uspijeva iz nekoliko prilika postići gol i svaki dobiva po bod.

Bednja je nešto lošije krenula u proljetni dio i dočekala Pušćine koje su za razliku od njih odlično startale. U čvrstoj i borbenoj utakmici podijeljeno je čak sedam žutih kartona većinom u posljednjih trideset minuta. Domaći bez najboljeg strijelca Kuljia u prvom dijelu nemoćni, no gosti ne koriste dvije velike šanse. U drugom poluvremenu bez nekih izrazitih prilika i podjela bodova.

U Novom Marofu gostovao je trećeplasirani Dinamo koji nije u početku utakmice iskoristio stopostotnu priliku, kada udarac najboljeg strijelca lige Krznara brani Sabolek.

Domaći su pokušali preko Harmicara i Beloše, ali bezuspješno. U nastavku bolja igra Novog Marofa kada udarac Štrige zaustavlja stativa, a udarac Sakača brani vratar gostiju Fodor, tako da utakmica završava bez golova.

4. HNL Čakovec – Varaždin

Polet (SMnM) – Nedeljanec 3:0, Sloga (Č) – Nedelišće 2:2, Zelengaj – Jalžabet 1:4, Bednja – Pušćine 0:0, Plitivica – Međimurec 2:2, Novi Marof – Dinamo (D) 0:0. Odgođeno Rudar – Mladost Komet, Sloboda (S) – Podravina.

Izvor: klikaj.hr