Mladost-Komet i Međimurec ušli među 16 ekipa u Kupu MNS

U srijedu su odigrane još dvije utakmice Kupa MNS-a nakon kojih je poznato 15 klubova u osmini-finala.

Favoriti su opravdali očekivanja i prošli su dalje Mladost-Komet u Hodošanu i Međimurec Dunjkovec-Pretetinec.

Hodošan – Mladost Komet 1:2 (0:0)

Preložani su u opravdali ulogu favorita protiv oslabljenih domaćina. Poveli su u 40. minuti pogotkom Tina Hladnika. U petoj minuti nastavka rezultat na 0:2 povisuje iskusni Elvis Sabol. Pred sam kraj susreta Zoran Strahija pogađa za konačnih 1:2.

Trnava – Međimurec 2:3 (1:0)

Prvi dio pripao je Trnavi koja je povela pogotkom Gudlina pred kraj prvog dijela. U 52. minuti strijelac za goste bio je Jan Horvat. Osam minuta kasnije domaći su ponovno u vodstvo, a ovog puta mrežu Bratuše pogodio je Ivan Malović. Gosti se ponovno vraćaju u igru samo tri minute kasnije golom Hrusteka. Za veliko slavlje i prolazak dalje u strijelce se ponovno upisao Filip Hrustek.

Klubovi koji su ostvarili plasman među 16 najboljih:

Polet (P),  Trnovec,  Omladinac (NSR), Polet (SMnM), Nedelišće, Budućnost (P), Mladost (SM),  Omladinac (M), Sloga (Č), Rudar, Međimurje, Draškovec Geotherame, Venera PMP, Međimurec, Mladost-Komet i pobjednik susreta Galeb – Bratstvo (J).