6.1 C

Međimurje, Međimurec i Mladost-Komet u polufinalu Kupa MNS-a

Međimurje, Međimurec i Mladost-Komez izborili su polufinale Kupa MNS-a.

Rudar – Međimurje 2:4

U Murskom Središću gostavalo je Međimurje koje je praktički igralo bez cijele početne postave osim vratara Jesenovića i Zanjka. Trener Lozo čuvao je glavne snage za važne tri utakmice 2. HNL koje se igraju u samo 7 dana. Kako Međimurje nema ozbiljniji juniorski sastav priliku su dobili i neki kadeti. I nisi razočarali, slavili su gosti 4:2. Rudar nije skoristio dobru priliku da savladaju drugoligaša.

U prvom djelu domaći imaju najveću priliku u 44. minuti, ali kazneni udarac Vaša obranio je Jesenović.

U drugom djelu palo je čak šest pogodaka, a uz pogotke bilo je tu i dobrih prilika s obje strane. Međimurju su pobjedu donijeli Hasanović, Mendelski i dvostruki strijelac Kuzminski. Strijelci kod Rudara bili su Vaš Nedeljko.

Rudar: Rajf, Ptiček, Šardi, Zadravec, Zeljko, Vaš, Vinko, Mesarić, Radiković, Vurušić, Škvorc,

Međimurje: Jesenović, Palić, Merville, Gajić, Moran, Ivančić, Ratajec, Hajdinjak, Mamić, Kuzminski, Mihaljević

Galeb – Mladost Komet 0:2

U isto vrijeme kao i na Šuderki igrao se derbi susjedskih klubova, Galeba i preloške Mladosti. Prvi dio završio je bez pogodaka, a u drugom Preložani zabijaju dva za prolaz u polufinale. Strijelci su bili Balent Sabol.

Galeb: Dolenec, Žmuk, Mihoci, Meznarić, Patafta, Višnjić, Mlakar, Balent, Herceg, Slaviček, Kokot

Mladost Komet: Kanižaj, Radiković, Pintarić, Golubić, Sabol, Hladnik, Šegović, Balent, Vuk, Šimunić, Vuk D.

Sloga (Č) – Međimurec 3:5

Imali su gosti u 55. minuti tri pogotka prednosti, a mrežu domaćih tresli su Hojski, Mlinarić i HorvatJurica Bajzek u 70. minuti vraća nadu Slogi, a onda pet minuta kasnije Vabec postiže pogodak za prednost od tri razlike. No drami nije bilo kraja jer Sloga preko Kosaleca i Santane smanjuje na 3:4. Pobjedu Međimurca potvrdio je Lukovnjak u 89. minuti.

Iduće srijede posljednji susret četvrtfinala odigrat će Draškovec i Nedelišće. (nl, dz)