Luka Bobičanec ponovno zabio za Muru

Luka Bobičanec

Danas su se u derbiju 28. kola Prve Lige Telekom Slovenije u Murskoj Soboti sastali petoplasirana domaća Mura i drugoplasirano Celje. U napetoj utakmici Mura je pokazala da je u sjajnoj formi, potpuno je nadigrala Celjane i na kraju zasluženo slavila s 3:1.

Ekipa iz Murske Sobote povela je već u 10. minuti pogotkom Šušnjare. Celjani su se pribrali, zaigrali bolje te su u 24. minuti stigli do izjednačenja pogotkom Kadušića. Do kraja prvog poluvremena Mura je dodala gas te joj se to isplatilo u 39. minuti kada Žižek postiže pogodak za vodstvo od 2:1. Tim rezultatom momčadi su otišle na predah.

Tek je počelo drugo poluvrijeme, a uslijedilo je novi šok za Celjane. U 47. minuti dosuđen je kazneni udarac za domaću ekipu. Odgovornost je preuzeo naš Međimurec i najbolji strijelac Mure ove sezone Luka Bobičanec te preciznim udarcem zabio za 3:1. Bio mu je to jedanaesti pogodak ove sezone. U 61. minuti dosuđen je novi kazneni udarac za Muru, a Bobičanec je nesebično propustio penal Šušnjari, no on nije bio precizan. Za ekipu Celja drugi Međimurec, Dario Vizinger odigrao je svih 90. minuta te je započeo akciju kod izjednačujućeg pogotka svoje ekipe.

Do kraja rezultat se nije mijenjao i susret je završio 3:1 pobjedom ekipe iz Murske Sobote koja je ovom pobjedom stigla na četvrto mjesto lige te je sada samo dva boda iza trećeplasiranog Maribora i mjesta koje nosi kvalifikacije za Europsku ligu.