Međimurje do šeste pobjede, Novak i Kuzmić predvodili momčad

U pretposljednjem 10. kolu prvog dijela prvenstva 2. ML Sjever, košarkaši Međimurja zabilježili su rutinsku pobjedu protiv Varteksa iz Varaždina 91-69.

Iako su se Varaždinci dobro držali u prvom poluvremenu, u trećoj četvrtini ekipa Međimurja je „dodala gas“, napravila razliku i do kraja utakmice zabilježila uvjerljivu pobjedu.

Trener Novak iskoristio je ovu utakmicu da priliku i veću minutažu dobiju i mlađe klupske snage, ali su povukli opet najiskusniji Mario Novak koji je zabio rekordnih ovu sezonu 29 poena i play Kuzmić koji je zabio 23.

Za Međimurje su igrali: Balent 2, Kuzmić 23 (2×3), M. Novak 29 (5×3), M. Kranjčec 8, Bartolić, Golik 10 (2×3), Gašparić 6 (1×3), Rodek 5 (1×3), Glumac, F. Kranjčec 8 (2×3). Trener: S. Novak.

Rezultati 10. kola: Međimurje – Varteks 101-69, Vedi – Petar Zrinski 82-89, Radnik – Virka 79-60, Labrada 1971 – Ivančica 58-60 i Vindija – Bjelovar 100-60.

Nakon predzadnjeg kola prvog dijela prvenstva, Međimurje je učvrstilo 4. poziciju na tablici s omjerom od 6 pobjeda i 3 poraza, dok su na prva tri mjesta ekipe: Podravca, Vindije i Radnika koje imaju do sada samo jedan poraz.

Do kraja prvog dijela sezone Međimurju je preostalo gostovanje u Virovitici kod Virke.