Svjetsko prvenstvo: Neuvjerljiva Hrvatska ima dva pogotka zaostatka na poluvremenu

Nakon prvih 45 minuta polufinalne utakmice Svjetskog prvenstva u Kataru, Hrvatska gubi 0:2 protiv Argentine.

Na početku utakmice niti jedna momčad nije preuzimala rizik, igralo se na sigurno pa niti nije bilo ozbiljnijih prilika.

U 25. minuti prva ozbiljnija prilika za Argentinu kada Fernandez solidno puca s vrha šesnaesterca u donji lijevi kut Livakovića koji sjajno brani. U našim redovima najraspoloženiji su bili Kovačić i Modrić.

U 32. minuti jedanaesterac za Argentinu kada je sudac Orsato dosudio prekršaj Livakovića nakon što je Alvarez provukao loptu pokraj njega. Penal, iako diskutabilno dosuđen, realizirao je Messi.

Katastrofalne reakcije u obrani dovele su do povećanja vodstva Gaučosa na 0:2. Nakon loše izvedenog kornera, Argentina je povukla kontru preko cijelog terena te uz malo sreće, u našem šesanestercu nakon dvije odbijene lopte, Alvarez prebacuje loptu preko Livakovića.

Vatreni su tek u 45. minuti kreirali jednu opasnu priliku po argentinska vrata, no bezuspješno pa poluvrijeme završava 0:0.