14.4 C
Četvrtak, 18 travnja, 2024

Crni vikend za međimurske rukometne prvoligaše

Poraze su upisali ovaj vikend i muški rukometni klubovi i ženski, ŽRK Zrinski, koji je bio na najdaljem gostovanju.

Iz Splita se Zrinskice vraćaju porazom 32:26. Split 2010 kao što se očekivalo nije imao previše poteškoća sa Čakovčankama, a već u otvaranju je bilo 10:3. Do poluvremena Zrinski malo smanjuje i na odmor se odlazi s 16:11. U drugom dijelu domaće su imale najveću prednost 26:18 u 45. minuti da bi susret završile pobjedom s šest razlike. Najefikasnije u redovima Zrinskog bile su Vukojević i Balić s po 6 pogodaka.

U 1. HRL Sjever Prelog je očekivano izgubio u Osijeku 40:28 uz 12 golova Vjerana Topleka, dok je u derbiju neporaženih momčadi MRK Čakovec pokleknuo kod kuće.

Loš ulazak u utakmicu koštao je Čakovčane poraza od Ivanića. Gosti su u 8. minuti imali pet razlike (1:6), da bi do poluvremena domaći smanjili na -2 (13:15). U drugom dijelu u tri navrata Čakovec izjednačuje i to je bilo sve. Zadnjih deset minuta Ivanić drži tri razlike i utakmica završava njihovom pobjedom 27:30. (d)