16.7 C

Badmintonski klub Međimurje: Osvojene rekordne tri brončane medalje na Seniorskom prvenstvu Hrvatske

U subotu i nedjelju,  2. i 3. veljače 2019., u Zagrebu u dvorani Prirodoslovne škole V.Prelog  u organizaciji BK ”Medvedgrad 1998” Zagreb održano je 28. seniorsko  Prvenstvo Hrvatske 2019.

Na SPH 2019 nastupilo je 44 najbolja igrača i igračica iz 6 klubova Hrvatske. Među njima uspješno je nastupila  seniorska ekipa našeg Kluba pod vodstvom trenerice Emilije Talan i trenera Tomislava Grubića.

Voditelj natjecanja bio je naš Filip Mikolaj iz Čakovca, vrhovna sutkinja Ivanka Pokorni iz Zagreba, a suci: Antonio Lovrić, Goran Miletić i Miroslav Vurdelja iz Zagreba.

U konkurenciji seniora naslov državnog prvaka osvojio  je Zvonimir Đurkinjak (MZ) pobjedivši u finalu klubskog kolegu Luku Bana s 2:0. Brončane medalje osvojilli su: Josip Uglešić (MZ) i Filip Jagar (VG).

Rezultati naših igrača: Luka Grubić, Luka Vlahek i Borna Vadlja ispali u 1/8.

U konkurenciji seniorki naslov državne prvakinje osvojila je Matea Čiča (MZ) pobjedivši u finalu Maju Pavlinić ( MZ ) sa 2:1. Brončane medalje osvojili su: Mia Čerjan ( DU) i Dora Drvodelić (MZ). Rezultati naših igračica: Ela Trstenjak i Emilija Talan  1/8 i Laura Horvat 1/16.

U konkurenciji muških parova naslov državnih prvaka obranili su  par Zvonimir Hoebling / Igor Čimbur ( MZ ) pobjedivši u finalu par Luka Ban / Josip Meglić  (MZ) sa 2:0.

Brončane medalje  osvojili su : naši parovi  Luka Vlahek / Matija Hranilović (MČ ) pobjedivši u četvrt-finalu glatko par Lončarić/Sagaić sa 2:0 i par Luka Grubić / Borna Vadlja (MČ ) koji su   u četvrt-finalu u dramatičnom meču pobjedili prošlogodišnje vice-prvake par Jagar/Doko  sa 2:1 ( 19:21, 21:14, 22:20 ) i izborili svoju prvu seniorsku državnu medalju, a u polu-finalu izgubili hrabro od kasnijih  prvaka Čimbur/Hoebling sa 2:0 ( 21:15, 21:18 ).

U konkurenciji ženskih parova naslov državnih prvakinja osvojile su Katarina Galenić / Maja Pavlinić  ( MZ ) pobjedivši u finalu par Staša Poznanović/ Matea Čiča ( MZ ) sa 2:1. Brončane medalje osvojili su: naš par  Ela Trstenjak / Emilija Talan ( MČ ) koje su u četvt-finalu u  meču za medalju pobjedile par Cvitkušić/ Šaban (MZ ) sa  2:1 ( 15:21, 21:12, 21:10 ) i Dora Dragčević / Dora Drvodelić (MZ ).

U konkurenciji mješovitih parova naslov državnih prvaka osvojili su par Zvonimir Đurinjak / Katarina Galenić  (MZ) pobjedivši u finalu klubske kolege par Igor Čimbur/ Dora Drvodelić sa 2:0. Brončane medalje osvojili su: Zvonimir Hoebling / Matea Čiča (MZ) i Dominik Doko/Dora Dragčević (MZ).

Rezultati naših:  Matija Hranilović / Emilija Talan i Luka Vlahek / Ela Trstenjak  1/4, Luka Grubić / Mia Čerjan (DU ) i Borna Vadlja/ Laura Horvat 1/8.

U sklopu SPH 2019 održana je svečana ceremonija dodjele medalja najboljim seniorima u ukupnom poretku HK-a za 2018. godinu, naš Luka Grubić i naša Emilija Talan osvojili su 2. mjesto i srebrne medalje u pojedinačnom poretku, a Luka Vlahek i Matija Hranilović srebrne medalju u poretku muških parova te seniorska  ekipa kluba ekipno 2. mjesto i srebrnu medalju.

Čestitke svim našim igračica i igračima na osvojenim brončanim medaljama na SPH 2019 , posebno najmlađima Borni Vadlji i Luki Grubiću na prvoj seniorskoj državnoj medalji i tim medaljama naši igrači i igračice stekli su IV kategoriju -vrsni sportaši po kriterijima HOO.

Sa 3 osvojene brončane medalje što nam je rekord po broju medalja na jednom SPH   naš klub je na 2.mjestu po broju medalja odmah iza domaćina BK”Medvedgrad 1998” koji su osvojili 15 medalja od 20.

Ove osvojene medalje su samo dokaz uspješnog rada u klubu te nastavak  kontinuiranog osvajanja medalja na SPH te čestitke i trenerima i upravi kluba.