4 C

4. NL: Omladinac protutnjao Nedelišćem, Sloga iznenadila u Ivancu

U tri subotnja međimurska derbija dvije pobjede gostiju i remi u Prelogu.

Visokim presingom protiv domaćeg Nedelišća Omladinac je pitanje pobjednika riješio već u prvom dijelu s dva gola Marka Prenkpalaja i jednim Marka Lukmana. U nastavku Boris Kosir smanjuje iz kaznenog udarca, a visoku pobjedu 1:4 potvrđuje Nikola Lesar.

U Macincu su palovčani upisali svoju prvu ovogodišnju pobjedu golovima Karla Bakse i Nikole Štroka. Centrometal je vodstvo Dinama anulirao autogolom Jeđuda, a u 84. minuti mogao je poravnati Novak Dino koji nije iskoristio kazneni udarac.

U donejmeđimurskom derbiju podjela bodova između dvije Mladosti. Preloška je povela golom Balenta, a gosti iz Svete Marije svoju bolju igru u drugom poluvremenu naplaćuju golom Gašparića.

Najveće iznenađenje priredili su igrači Sloge savladavši u Ivancu domaćina golovima brazilaca Fabricija i Santane.

Rezultati 15. kola 4. NL Čakovec – Varaždin:
Nedelišće -Omladinac 1:4, Ivančica – Sloga 1:2, Centrometal – Dinamo (P) 1:2, Dubravka/Zagorac – Jalžabet 1:2, Centrometal – Dinamo (P) 1:2,
Mladost Komet – Mladost (SM) 1:1, Zelengaj – Plitvica 3:2.
Preostale dvije utakmice igraju se danas u 16.30, a pozornost plijeni derbi kola u Beletincu između prvo i drugoplasiranog.
nedjelja: Bednja – Međimurec, Nedeljanec – Dinamo (D). (d)