5.6 C
Utorak, 19 ožujka, 2024

1. HNL žene: Važna pobjeda Katarine Zrinski u očuvanju prvoligaškog statusa

Katarina Zrinski je ubilježila važnu pobjedu u očuvanju prvoligaškog statusa.

U 1. kolu Lige za ostanak čakovčanke su na igralištu Omladinca u Novom Selu Rok ugostile Neretvu iz Metkovića i revanširale im se za prošlotjedni poraz u Metkoviću. Nogometašice Nevena Kreslina iako oslabljene bez slovenskih igračica bile su bolje cijelim tijekom utakmice. Povele su već u 15. minuti golom Mađarice Nagyu Barbare Krisztine i s minimalnim vodstvom otišle na odmor. U drugom dijelu i dalje agresivnom igrom vrše presing, a kapetanica Perica Cicielj golom u 83. minuti vrijednu 2:0 pobjedu.

U posljednjim minutama utakmice Perica još pogađa i gredu. Konkurent Lepoglava također je pobijedila, pa im u borbi za opstanak Katarina Zrinski i dalje bježi 4 boda. U slijedećem kolu slijedi gostovanje u Metkoviću kod Neretve.