U utorak, 28. listopada 2025., u Domu kulture Mala Subotica, od 15:30 do 17:30 sati, održava se program “Dajmo im šansu” – inicijativa Udruge Ana koja djeci pruža stručnu podršku u učenju i razumijevanju gradiva.
Udruga Ana, udruga za pomoć djeci i obiteljima, nastavlja s provođenjem hvalevrijednog programa “Dajmo im šansu”, koji djeci omogućuje individualnu pomoć u učenju i savladavanju školskih poteškoća. Program se razlikuje od redovne i dopunske nastave jer svakom djetetu pristupa personalizirano, pomažući mu da bolje razumije gradivo, razvije samopouzdanje i otkrije vlastite sposobnosti u podržavajućem okruženju.
U Maloj Subotici podršku djeci pruža socijalna pedagoginja Zrinka Banec, koja kroz individualni pristup pomaže djeci u rješavanju problema s gradivom, ponavljanju školskih sadržaja te razvijanju vještina čitanja, izražavanja i logičkog razmišljanja. Program je otvoren za djecu s područja Općina Mala Subotica, Selnica, Domašinec te šireg područja Grada Čakovca.
Predsjednica Udruge Ana, Ana Duga, istaknula je važnost pružanja podrške svakom djetetu:
„Program Dajmo im šansu pokazuje koliko je važno pružiti djeci priliku da uspiju u skladu sa svojim mogućnostima i tempom. Kada dijete osjeti da ga netko razumije, podržava i vjeruje u njega, tada se mijenja sve.“
Udruga Ana zahvalila je partnerima i zajednici, Općinama Mala Subotica, Selnica i Domašinec, Gradu Čakovcu i Međimurskoj županiji, kao i brojnim poduzetnicima i donatorima koji omogućuju kontinuitet ovog vrijednog programa.
Inicijativa “Dajmo im šansu” ne donosi samo bolji školski uspjeh, već jača osjećaj sigurnosti, povjerenja i zajedništva, potvrđujući koliko podrška okoline znači svakom djetetu.
> Uhićena su dvojica muškaraca koje se sumnjiči za pljačku Louvra







