Poletu derbi u Murskom Središću, Dinamo poražen od Radnika

Ovo 17. kolo 3. HNL Sjever donijelo je dva derbija, jedan tradicionalni međimurski između Rudara i Poleta i u Domašincu susret trećeplasiranog Dinama i drugoplasiranog Radnika Križevci.

U Murskom Središću pred oko 300 gledatelja Polet je na odmor otišao s dva gola prednosti nakon dvije brze kontre. Svoju ekipu je u 14. minuti u vodstvo doveo kapetan Nikola Barat, a na 0:2 povisio je Andrej Jurinić u 31. minuti.

U nastavku rezultat ostaje nepromijenjen i s nova tri boda danas puno bolji Polet i dalje drži lidersku poziciju.

U Domašincu pred velikim brojem poklonika gosti iz Križevaca bili su bolji prvo poluvrijeme koje je završilo 0:3 u njihovu korist. Drugo poluvrijeme donijelo je puno bolju igru domaćeg Dinama koji s dva gola Karla Malenovića smanjuje na 2:3, ali dalje nije išlo. Gosti postižu još jedan gol za 2:4, pa su pobjedom i dalje na vrhu izjednačeni s Poletom.