12.8 C
Utorak, 16 travnja, 2024

Međimurski Kup: Danas su svi favoriti prošli dalje

U jučerašnjim Kup utakmicama MNS ispala su dva trećeligaša Međimurje i Rudar, a kolo prije od Kupa se oprostio i Dinamo(D).

Preostala dva međimurska trećeligaša Polet (SMnM) i Graničar(K) nisu danas dozvolili iznenađenje svojim domaćinima.

Polet je gostovao u Belici kod BSK, ekipe koja u prvenstvu ne zna za poraz. Danas su morali priznati premoć lideru 3. NL Sjever koji je na odmor otišao minimalnim vodstvom, a zgoditak je postigao u 30. minuti Luka Mezga. BSK je odlijevao do 65. minute kada Marko Šarić povećava na 0:2 i tu je bio kraj nadama domaćina. Pobjedu za 0:3  zaključuje Mauro Benko u 83. minuti.

Istovjetnim 0:3 rezultatom svoje domaćine je ispratio i prošlogodišnji pobjednik Graničar iz Kotoribe. Županijski ligaš Mladost je u Ivanovcu parirala  gostima do 61. minute. Istina je da su gosti poveli u 13. minuti golom Jadanića ali su se domaći držali do drugog gola gostiju koji u 61. minuti postiže Dežđek. Konačnih 0:3 djelo je Nikole Golenje.

U Dunjkovec-Pretetincu lider Premijer lige , Međimurec pobjedu je osigurao već u prvom dijelu. Za 1:0 u 12. minuti pogađa Patrik Mraz, a isti igrač u 30. minuti povećava na 2:0. U nastavku još gol Filipa Hrusteka u 63. minuti za konačnih 3:0.

Rezultati danas:

BSK – Polet (SMnM) 0:3, Mladost (I) – Graničar (K) 0:3, Međimurec – Sloga (Š) 3:0

Subota: Venera – Međimurje 1:1 (3:1 11m), Podturen – Centrometal 2:2 (4:5 11m), Nedelišće – Polet (P) 3:0, Bratstvo (J) – Mladost Komet 2:2 (6:7 11m), Mladost (SM) – Rudar 2:2 (4:3 11m)