Nožem u pošti prijetio zaposlenicama: U strahu mu predale 14 tisuća kuna

Županijsko državno odvjetništvo u Varaždinu je 25. kolovoza, nakon provedene istrage, podiglo pred Županijskim sudom u Varaždinu optužnicu protiv hrvatskog državljanina (1983.) zbog počinjenih kaznenih djela razbojništva iz čl. 230. st. 2. u vezi st. 1. Kaznenog zakona.


Okrivljenog 39-godišnjaka se tereti da je 14. i 15. srpnja 2022., s maskom na licu ulazio u prostore poštanskih ureda u Sokolovcu i Đurđevcu te držeći u ruci nož zatražio od zaposlenica da mu predaju novac, što su one u strahu za život i učinile. Tereti ga se da si je na opisani način pribavio ukupnu protupravnu korist veću od 14.000 kuna.

Sutkinja istrage Županijskog suda u Varaždinu prihvatila je prijedlog državnog odvjetništva i odredila okrivljeniku istražni zatvor zbog opasnosti od ponavljanja kaznenih djela, stoji u priopćenju DORH-a. 

 

Ostavi komentar

Povezani članci

Ostanimo povezani

51,240FanoviLajkaj
608SljedbeniciSlijedi
0PretplatniciPretplatiti

NAJNOVIJE