2. HNL: Međimurje napravilo veliko iznenađenje i u gostima savladali Sesvete

U preostala dva kola 2. HNL Međimurje pokušava izbjeći samo začelje i pronaći slamku spasa u slučaju da zagrebačka Dubrava odustane od natjecanja u drugoligaškom društvu uz Hajduk II koji je to već napravio.

Za tako nešto su potrebne dvije pobjede  koje je novi trener Nikola Goričanec najavio da će se pokušati ostvariti odmah nakon preuzimanja ekipe prošle nedjelje, uz kiks Junaka, da se bude ispred njega na tablici.

Prvu su uspjeli dobiti golom Igreca ovog petka protiv Sesveta.

Sesveta je visoko na tablici i do Međimurja je imalo lijepi niz dobrih rezultata. Međutim, pred kraj prvenstva njihov trener Babić daje priliku i igračima koji su nešto manje igrali i uz veću motiviranost koju je trener Goričanec probudio kod svojih igrača, naši su odigrali ponajbolju utakmicu ove sezone i stigli do zaslužene pobjede.

Naime, u većem dijelu utakmice Međimurje je diktiralo tempo igre i bilo bolje. U prvih 45 minuta ipak je nedostajalo više konkretnosti u završnici napada. Najbliže pogotku bili su nakon sjajnog udarca Hasanovića, ali je odlično obranio udarac u same rašlje domaći vratar.

Sesvete je dobilo veliku priliku desetak minuta prije kraja prvog dijela, nakon što je Jakupak izgubio loptu i domaći su s viškom igrača došli u dvije matne situacije.  Dvije lopte koje su išle prema mreži, obrambeni igrači Međimurja izbijali su s gol crte.

Do kraja poluvremena opet bolji naši i u samoj završnici nakon kornera lopta je nakon udarca glavom jednog igrača Međimurja, fijuknula nekoliko centimetra pored gola Sesveta.

U drugom dijelu još angažiranija igra Međimurja, trgnuo se i domaćin, ali opet su naši više prijetili.

Kao rezultat toga stiglo je zasluženo vodstvo naših u 65. minuti nakon što je Igrec pobjegao obrani Sesveta i rutinski savladao domaćeg vratara za 0:1.

Do kraja je Međimurje kontroliralo rezultat, bili su i bliže drugog gola, nego domaći poravnanju i na kraju zasluženo slavlje našeg drugoligaša i prvi veliki korak da se izbjegne začelje 2. HNL na kojem je od danas Junak.