Pobjeda rukometaša Čakovca, Prelog poražen u derbiju začelja

Oba naša kluba bili su domaćini u 12. kolu 1. HRL Sjever, Čakovec je ugostio susjedni Vidovec, dok je Prelog bio domaćin Dugom Selu.

U derbiju začelja u Prelogu bolji su bili gosti, iako su domaći rukometaši standardno bili dobri u prvom dijelu kada su u jednom trenutku imali vodstvo 14:12. Do odmora Dugo Selo poravnava (18:18), da bi u nastavku  u roku pet minuta postigli pet golova i otišli na 18:23.

Do kraja susreta bilo je samo upitno s kojom će razlikom gosti pobijediti. U porazu 34:43 u domaćoj ekipi najefikasniji je bio Toplek sa 8 pogodaka.

U Čakovcu je domaćin bio bolji od susjeda iz Vidovca rezultatom 36:33.

Od početka su Čakovčani bili u stalnom vodstvu, u jednom trenutku su imali +4 (16:12), da bi na odmor otišli s +3 (19:16).

I u drugi dio domaći bolje ulaze i povećavaju prednost, u 47. minuti rezultat je 31:24. Kako je utakmica išla kraju Vidovec se ponovo vraća u igru i u 58. minuti dolazi na dva gola razlike 33:31. No to je bilo sve, bodovi ostaju u Čakovcu pobjedom domaćina 36:33.    Istaknuli su se Marko Antunović s 10, te Matej Ćuk s 8 pogodaka.