MRK Čakovec nije uspio iznenaditi Varaždin 1930 u Kupu

U 3. kolu Hrvatskog kupa MRK Čakovec je ugostio  favorizirani Varaždin koji je na drugom mjestu Premier lige. Iako su jednim dijelom nastavka vodili Čakovčani nisu uspjeli iznenaditi susjede iz Varaždina i rezultatom 26:31 Varaždin 1930 se plasirao uslijedeće kolo.

Do 10. minute Čakovec se dobro drži i na gol razlike je, nakon toga Varaždin zabija tri za redom i ima +4 (4:8). Tu razliku drže do 23. minute kada Čakovec postiže tri gola za redom i ponovo je jedan prednosti za Varaždin ( 12:13) i s tom razlikom se odlazi na odmor.

Furiozan je bio nastavak utakmice kada s četiri gola Vukovića i jednim Krajnera domaći imaju vodstvo 19:18, a u 41. minuti su na +2 (21:19). Igrači Zorana Jeftića imali su priliku otići ina +3 ali golman Varaždina brani zicer i u 47. minuti rezultat je poravnan (22:22). U 49. minuti Čakovec ne koristi igrača više i s nekoliko pogrešaka dozvoljava gostima da se raspucaju i s 4 uzastopna gola vode 23:26. Tu je očito utakmica bila riješena i do kraja se samo vodstvo Varaždina povećalo da bi utakmica završila pobjedom gostiju 26:31.

U domaćim redovima najefikasniji su bili Sklepić s 9 i Vuković sa 8 pogodaka, dok je kod gostiju najprecizniji bio Tompić s 8 golova. (d)