3. HNL Sjever: Prvi poraz Poleta, Međimurju bodovi iz Virja, Rudar i dalje bez pobjede

U petom kolu 3. HNL Sjever jedino je Međimurje uzelo sva tri boda, dok su Rudar i Polet upisali poraze.

Četvrtom pobjedom u prvenstvu Međimurje drži sam vrh s osvojenih 13 bodova zajedno s Mladosti iz Ždralova. S gostovanja u Virju vraćaju se pobjedom 1:2 iako su od 58. minute igrali bez isključenog Nevena Hlišća. Dominik Glavina dovodi svoju ekipu u vodstvo u 11. minuti, domaćin poravnava u 58., a pobjedu Međimurju donosi najmlađi u ekipi, Petar Ratajec pogotkom u 67. minuti.

U derbiju kola Bjelovar je pobijedio do tada vodeći Polet 3:2.  Gostima su Bjelovarčani prepustili inicijativu, dok su prijetili iz opasnih kontri preko snažnog Fajića i brzonogog Pranjića. Upravo su njih dvojica u 18. minuti izigrala gostujuću obranu. Pranjić je bio asistent, a Fajić strijelac. U nastavku prvo je u 77. minuti Pranjić sjajno iskoristio dodavanja Arapa te povećao vodstvo Bjelovara. Pet minuta kasnije Patafta koristi nešto slabiju reakciju Barišića i smanjuje rezultat na 2:1. U 85. minuti ponovno je Pranjić precizan za 3:1, a konačnih 3:2 postavlja Perčić u sudačkoj nadoknadi vremena.

U Murskom Središću unatoč dobroj igri Rudar nije uspio doći do bodova u srazu s Varteksom. U borbenoj, ali vrlo fer utakmici bez mnogo prigoda pobijedila je spretnija i sretnija ekipa koja je jednu od svoje dvije zaista povoljne prigode uspjela iskoristiti. Tri boda gostima iz Varaždina donio je Mauro Benko u 51. minuti.