Zrinskicama vrijedni bodovi iz dalekih Ploča

Zrinski zasluženo odnosi bodove s ušća Neretve i tako potvrđuje status crne mačke za Pločanke na njihovom parketu. Učenice trenera Jerkovića nisu uspjele potvrditi velike bodove iz Dugo Sela, a Zrinski u prvom ovosezonskom nastupu nosi puni plijen s teškog gostovanja.
Gošće iz Čakovca bolje i odlučnije su ušle u nadmetanje, niti jednog trenutka nisu ispuštale rezultatsku prednost, vodile su od početka do kraja. Domaće igračice neprepoznatljive u prvom dijelu. Nisu iskoristile tri sedmerca, a u prvih 20 minuta igre postigle su samo tri pogotka. I pored toga svega zaostajale su samo pet pogodaka nakon prvog poluvremena.
U nastavak su domaće ušle nešto odlučnije, smanjivale zaostatak i u 50.minuti stigle su na -2 (23:25). Ali ne daju su učenice trenera Mrđena iznenaditi, na vratima briljira Marta Kozjak, a u napadu su nezaustavljive Kala Kosovac i Tena Megerle. Tračak nade za domaći sastav pojavio se u 59.minuti, kod rezultata 28:29 imaju igračicu više i zicer koji Gabrijeli Zelić skida Kozjak, a u preostalom vremenu Kosovac zaključuje svoju odličnu igru pogotkom za konačnih 28:30.
Kod pobjednica  briljirala je na vratima Marta Kozjak s 15 obrana. Čak 12 pogodaka postigla je Kala Kosovac. Sedam je dodala Tena Megerle, a to je 19 od 30 cijelog sastava. Uz sve to treba reći da je Goran Mrđen u Ploče doveo 10 igračica u polju i dvije vratarke.