Sportski susret Udruga osoba s intelektualnim teškoćama

250 natjecatelja Grad Čakovec danas je domaćin 13. sportskih susreta udruga osoba s intelektualnim teškoćama.

Natjecali su se u pet disciplina – nošenje loptice u žlici, „karike na marike“, štafeta s kvačicama, bacanje loptice u koš i povlačenje konopa

Čakovec je danas domaćin 13. sportskih susreta udruga osoba s intelektualnim teškoćama. U dvorani Graditeljske škole okupilo se preko 250 natjecateljica i natjecatelja iz 26 udruga cijele Hrvatske.

Uspjeh u natjecanju i lijep boravak u Čakovcu, zaželjeli su im pravobranitelj za osobe s invaliditetom Darijo Jurišić, gradonačelnica Grada Čakovca Ljerka Cividini, predsjednik Hrvatskog saveza osoba s intelektualnim teškoćama Ozren Catela, izvršni direktor Udruge osoba s intelektualnim teškoćama Međimurske županije Marko Vrus i pročelnica Upravnog odjela za zdravstvo i socijalnu skrb Međimurske županije Sonja Tošić Grlač.

Natjecanja su počela u 9 sati i trajala su do podneva kada je bila pauza za ručak a u 14 sati krenula su proglašenja. Za prvo i treće mjesto odigrana su i doigravanja dok se nije došlo do pobjednika.