San je ostvaren, Zrinskice osigurale Europu

Nakon svega što se u posljednje vrijeme dešavalo u čakovečkom ženskom rukometnom prvoligašu, cijela sezona svela se na jednu utakmicu.

I tu utakmicu u borbi za Europu cure koje vodi mladi trener Risto Arnaudovski s velikom željom, agresijom i efikasnošću uspjelu su dobiti.

U dvorani Graditeljske škole Zrinskice su bile bolje od ekipe Dugo Selo 55 i pobjedom 30:26(19:15) došle do 29 bodova i 3. mjesta koje ih vodi u jedno od Europskih natjecanja.

Sama utakmica bila je pod kontrolom domaćih cura od samog početka iako su gošće stalno bile na gol, dva razlike. U 15. minuti čakovčanke odlaze na 3 gola razlike, a u 25. je +5(17:12).

Nakon toga gošće iako borbene nisu više dobile priliku da ugroze domaće rukometašice. U nastavku naše djevojke održavaju bez problema razliku i uzimaju dva jako važna boda pobjedom 30:26.

Sve naše cure večeras su bile odlične, a predvodile su ih Lucija Cvitanović s 9 i Kala Kosovac s 8 pogodaka. Na golu je Marta Kozjak upisala 13 obrana.

U posljednjem kolu Zrinski gostuje u Rijeci kod Zameta.