Pobjeda Centrometala u Splitu

Odbojkaši Centrometala ostvarili su značajnu pobjedu u Splitu protiv direktnog konkurenta u gornjem dijelu tablice.

Igrači trenera Omrčena mnogo su bolje ušli u utakmicu i poveli 9:5. Mučio se Centrometal u napadu, nije to bilo dobro i domaći su održavali prednost. Imali su 19:14, kasnije i 23:20. Međimurci sa par dobrih akcija u obrani i na servisu poravnavaju na 23:23, potom spašavaju prvu set loptu. Na kraju Vincek promašuje servis, Juras je izblokiran i Split sa 26:24 dolazi do prvog seta.

Mnogo bolje po goste je krenuo drugi set u kojem su poveli 5:0. Prednost je u tom setu bila i deset poena, na kraju je sa 25:19 rezultat poravnat na 1:1 u setovima. Treći set se mijenja odnos na terenu, Split je opet bolji. Od početka su poveli sa četiri poena i to održavali većinu seta. U završnicu domaći ulaze sa prednošću 22:17. Tada ponovo kreće Centrometal. Dobrim servisima rade problem domaćinu. Vincek prolaskom u napadu izjednačuje na 24:24. Domaći su uz malo sreće prošli na blok aut, potom Lučić ne prolazi a Dellorco zabija za 26:24.

Četvrti set Centrometal mnogo bolje otvara i vodi 11:7. Gosti tu prednost od četiri-pet razlike održavaju cijeli set i sa 25:21 dolaze do poravnanja na 2:2. Odlučujući peti set kreće izjednačeno.

Na promjeni strana vodi Centrometal 8:6. Kad se to povećalo na 11:7, pa na 14:11 činilo se da je susret odlučen. Vincek je izblokiran, Peterlin ne lovi servis i ostaje samo jedna meč lopta. Na toj lopti velika pomoć sudaca domaćinu jer je smeč Peterlina bio na crti i Skočić debelo u mreži. Prošao je Šućur za novu meč loptu. Greškom Martinka na mreži opet je poravnato. Peterlin ne prolazi u napadu, Glaurdić to uspjeva za meč loptu Splićana. Peterlin potom prolazi na mreži i zabija as servis za novu meč loptu međimurske ekipe. Domaći opet ne love dobro servis i samo prebacuju loptu, ovu priliku gosti više ne propuštaju i sa 18:16 Centrometal dolazi do važne pobjede.

Centrometal nakon četiri utakmice ima tri pobjede i poraz od Mladosti. Valja reći da su te pobjede značajnije jer su bile protiv konkurenata u ligi, dvije u gostima. U narednom kolu Centrometal kod kuće dočekuje Medicinar Trnje. Zagrepčani poput Centrometala imaju tri pobjede na startu prvenstva pa se i ova utakmica svrstava u derbi kola. Utakmica se igra u subotu u Atonu sa početkom u 15 sati.

OK SPLIT – OKM CENTROMETAL 2 : 3 (26:24, 19:25, 26:24, 21:25, 16:18)

Centrometal: Šućur, Vincek, Lučić, Juras, Martinko, Novak, Krstanović, Jengić, Peterlin, Zelenika, Radoš, Vuk (trener Novak)