Pobjeda Centrometala u derbiju protiv drugoplasirane Ribole

OKM CENTROMETAL – OK RIBOLA KAŠTELA 3 : 0 (27:25, 25:21, 25:19)
OŠ Strahoninec, gledatelja 200
Suci: Kramar Šandl, Pihler (oboje Zagreb)
Centrometal: Šućur, Stanković, Lučić, Juras, Marko i Matej Martinko, Novak, Rendić, Jengić, Peterlin, Posavec, Zelenika, Vuk, Radoš. Trener: Siniša Novak)
Kaštela: Moćić, Mustapić, Vlahović, Kulušić, Cvijović, Aganović, Jurić, Jureta, Parčina, Cimbaljević, Romić, Jurković. Trener: Rančić.
Nakon tri uzastopna poraza odbojkaši Centrometala dočekali su drugoplasiranu Ribola Kaštelu. Odigrali su Međimurci najbolju partiju ove sezone i sa maksimalnih 3:0 došli do pobjede.
Bolje su domaći ušli u utakmicu i poveli 8:4. Gosti su to preokrenuli i vodili 19:16. Tada u igru ulazi kapetan Juras. Pri vodstvu Dalmatinaca od 21:19 Martinko uspješno “kuha”. Redaju se poeni domaćih. Šućur je izblokirao Cimbaljevića. Potom Cvijović promašuje, iza toga ga Peterlin blokira i semafor pokazuje 23:21. Na drugoj set lopti Juras ne prolazi i poravnato je na 24:24. Na slijedećoj set lopti nije prošao niti Peterlin. Kod 26:25 Rendić odlično servira, na loš prijem nitko nije odigrao drugu loptu i Centrometal dobiva 27:25.
Nastavljaju Međimurci sa vrhunskom predstavom i u drugom setu. Vode 10:7, 14:10, 17:12. Mali pad i Kaštelani su na minus jedan. Ali kad je bilo najbitnije redom prolaze Peterlin, Rendić i Juras. Dvije dobre reakcije u obrani i set sa 25:21 ide Centrometalu.
Treći set sličan drugom. Centrometal je odličan i vodi 10:7, 14:10 i 20:15. U ovom setu nisu dopustili Kaštelanima nikakav priključak. Odlični u bloku i napadu utakmicu su završili sa 25:19.
Centrometal je time potvrdio najmanje četvrtu poziciju u doigravanju. Do kraja regularnog dijela lige još su tri kola. Već u srijedu Međimurci gostuju u Varaždinu. Ta se utakmica igra od 17 sati. U subotu dočekuju posljednje plasirani Zadar i na kraju idu u Rijeku.