OKM Centrometal: Poraz za kraj sezone

Utakmicom u Splitu odbojkaši Centrometala završili su svoju devetnaestu uzastopnu sezonu Superlige. Zbog pandemije koronom bila je ovo malo drugačija sezona. Liga od dvanaest klubova, a nakon odustajanja Medicinara i svega jedanaest.

Tako su Centrometalovci u 22 kola odigrali 20 utakmica. Na kraju su ostvarili skor od 12 pobjeda i 8 poraza što im je donijelo odlično peto mjesto. Svih 12 pobjeda bilo je protiv momčadi koje su ispod njih na tablici, a porazi protiv momčadi iznad njih. Posebno se ističu dvije pobjede nad susjedima iz Varaždina. Prva u gostima nakon što su gubili 2:0, a druga vrlo uvjerljiva kod kuće. Veliki napredak na sezonu prije toga kad su bili tek deveti.

Zadnja utakmica u Splitu nije Međimurcima bila bitna zbog plasmana za razliku od domaćina kojem je trebala za treće mjesto. No dobro su gosti ušli u utakmicu i poveli 12:9. Domaći nisu briljirali i istu prednost Centrometal je imao i kod 19:16. I onda u par minuta serijom 5:0 Split dolazi do preokreta za 21:19. Dva puta su se domaći obranili i Omrčen je realizirao kontru, jednom Vuk nije uhvatio servis, jednom Vincek poslao smeč u aut. Kod 24:21 za domaće činilo se da je to rješen set. No sad Međimurci uzvraćaju. Za 24:23 Jengić blokira Omrčena, za 24:24 domaći love servis u strop. Dugo se nakon toga igralo poen za poen, kod 27:27 Vincek nije realizirao tešku loptu za kontru. Na kraju nakon lošeg prijema Juras je kratku loptu napucao u blok i Split dobiva prvi set sa 30:28.

Međimurci se ne predaju i početkom drugog seta vode 5:0. Brzo su to prokockali i domaći su poveli već kod 7:6. Centrometal je opet u prednosti 10:8, a onda serija domaćih za njihovo vodstvo 13:10. Pa opet Međimurci vode 14:13. Obje momčadi imale su dobar blok i velikih problema kada ne bi savršeno uhvatili prijem. Gosti drže prednost do 20:17. Nakon promjene Omrčen dolazi na servis i bombama na početnom udarcu i u napadu donosi svojoj ekipi prednost 22:20. Do kraja se igralo poen za poen i Split sa 25:23 dolazi i do drugog seta.

Šteta jer su u oba seta Međimurci u završnicu ušli sa tri poena prednosti. U zadnjem setu sezone trener Siniša Novak šansu za igru dao je Ivanu i Hrvoju Novaku. I dugo je bilo poravnato. Uglavnom je u napadu vukao Vincek i tako je bilo do 16:16. Oslabljena momčad ipak nije u drugom dijelu seta bila ravnopravna. Domaći su stekli prednost od 20:16 i bez većih problema priveli utakmicu kraju sa 25:20.

Solidna utakmica za kraj prvenstva. Posebno veseli činjenica da je mladi Jengić i četvrtu utakmicu zaredom odigrao na nivou.U klubu se sada okreću jubilarnoj dvadesetoj sezoni. Cilj je opet biti najmanje na nivou na kojem je momčad bila ove sezone. Igrači će imati pauzu od četiri mjeseca koju će mnogi od njih popuniti odbojkom na pijesku. Za razliku od njih mlađe dobne skupine kluba tek očekuju nastavak svojih nastupa u ovoj sezoni.