15 C
Četvrtak, 28 ožujka, 2024

Nagrađeni najbolji učenici iz Orehovice, sudionici županijskih i državnih natjecanja

U Općinskoj vijećnici u Orehovici, općinski načelnik Franjo Bukal , održao je prijem za učenika OŠ Orehovica koji su ostvarili odlične rezultate na provedenim županijskim i državnim natjecanjima, kako bi primili nagrade za uložen rad i trud. Tom prigodom Bukal je čestitao Noi Botiću, učeniku 6. razreda, te Tinu Plaftaku i Alexu Krištofiću učenicima 8. razreda, ali i njihovim mentoricama Aleksandri Srnec, Jasminki Dodlek i Tanji Oreški, istaknuvši kako se njihov predani rad u pripremi, ali i samim natjecanjima isplatio, o čemu govore postignuti rezultati.

Noa Botić na Županijskom je natjecanju osvojio 6. mjesto iz geografije. Tin Plaftak na Županijskom natjecanju iz geografije uvjerljivo je osvojio 1. mjesto što mu je osiguralo plasman na državnu razinu natjecanja koje se održavalo u Vukovaru , na kojem je završio kao 10. najbolji geograf u kategoriji osmih razreda, s tim da je u pismenom dijelu natjecanja postigao 3. rezultat, dok je Alex Krištofić, učenik osmog razreda, sudjelovao je na Županijskom natjecanju iz njemačkog jezika te je zauzeo 10. mjesto od ukupno 22 učenika. Ravnatelj OŠ Orehovica Željko Krištofić dodao je da je Tin Plaftak sudjelovao i na natjecanju iz informatike,pritom napomenuvši kako neka natjecanja za koje su se učenici pripremali još traju (Smotra građanskog odgoja, Natjecanje iz tehničke kulture), pa stoga očekuje također uspješne rezultate, koji će biti objavljeni do kraja svibnja.