Na državnom natjecanju u Murskom Središću pregršt zlatnih, srebrnih i brončanih medalja za međimurske mažoretkinje

Ovog vikenda u Murskom Središću održano je 23. državno prvenstvo u mažoret plesu u organizaciji Udruge mažoretkinja Mursko Središće i Hrvatskog Saveza amaterskih mažoret timova (HRSAM). U 4 dobne kategorije i u 12 plesnih disciplina, ljepotu plesa i plesnog pokreta pokazalo je čak 734 natjecateljica i natjecatelja u solo, duo i timskim disciplinama.
U tri dana natjecanja, moglo se vidjeti različitih rekvizita, emocija, marširajućih parada, tradicionalnog mažoret plesa, a ujedno i kreativnih scenskih koreografija u koje je uloženo mnogih sati rada. Hrvatski savez u mažoret plesu i ove je godine pred brojnom publikom u tri dana natjecanja u Murskom Središću pokazao ono najbolje što hrvatski mažoret ples predstavlja u Hrvatskoj, Europi i Svijetu, a u kojem hrvatske natjecateljice već dugi niz godina osvajaju zlatna, srebrna i brončana odličja. –  Prikazano je mnogo prekrasnih koreografija, mnogo prijateljstva je sklopljeno, a nadam se da ste svi ponosni onime što se pokazali. Čestitke svima i veliko hvala našim domaćinima, rekao je predsjednik Hrvatskog saveza amaterskih mažoret timova Frano Herendija.

Međimurski timovi nastupili su u 12 disciplina, uz potporu brojnih navijača s tribina.
Mažoretkinje grada Mursko Središće osvojile su 2 zlata, 1 srebro i 1 broncu, djevojke i dječaci iz Svetog Martina na Muri osvojili su 2 zlata, 1 srebro, 1 broncu. Udruga mažoretkinja iz Preloga osvojila je 1 srebro, udruga mažoretkinja iz Donjeg Kraljevca osvojila je 1 zlato, 2 srebra i 2 bronce. Mažoretkinje iz Goričana osvojile su 3 zlata, 1 srebro i 1 broncu, mažoretkinje iz Domašinca 1 srebro, a Čakovečke mažoretkinje osvojile su 4 srebra i 4 bronce. Čestitke svim natjecateljicama, natjecateljima, trenerima i vodstvu te brojnim volonterima koji su bili dijelom ova 3 nezaboravna plesna dana u Murskom Središću.