Međimurska fešta na koprivničkom travnjaku

Pogledom na sastav prije početka utakmice, izmamio nam se osmijeh na lice, budući da smo vidjeli kako će sva četiri međimurska nogometaša iz sastava Slaven Belupa i Rijeke zaigrali od prve minute.

S jedne strane Lovro Zvonarek i Luka Liklin, a s druge Denis Bušnja i Matej Vuk. Naši dečki nisu zabili gol, nisu ni asistirali, ali su zasigurno dali dodatan motiv mladim međimurskom nogometašima kako bi i oni jednog dana istrčali na velikoj pozornici.

Nogometaši Slaven Belupa i Rijeke podijelili su bodove u ogledu 35. kola HT Prve lige. Nakon prvog poluvremena bez golova, igrači su se raspucali u nastavku. Rijeka je povela, Slaven Belupo okrenuo na 2:1, ali su gosti do kraja ipak uhvatili bod.

U prvom poluvremenu bolji je bio Slaven Belupo koji je stvorio dvije odlične prilike, ali se pritom Zapata i Krstanović nisu upisali u strijelce. No, u nastavku su se počeli nizati golovi i to s obje strane.

Rijeka je povela u 49. minuti, a goste je u vodstvo doveo Obregon. Domaćin je imao spreman odgovor, a inače dobru igru tijekom ove utakmice s dva gola je okrunio Ivan Krstanović. Slaven Belupo je poveo 2:1, a Krstanović je zabio 117. i 118. pogodak u karijeri u hrvatskim prvenstvima.

S obzirom na rezultatski minus, tada je uslijedio period utakmice u kojem je isključivo napadala Rijeka koja je u 79. minuti došla do pogotka i jednog boda. Na drugoj vratnici loptu je dočekao Vukčević i zakucao je pod gredu za konačnih 2:2.

Slaven Belupo je četvrtu ligašku utakmicu u nizu izbjegao poraz. Upisao je u tom razdoblju pobjedu i tri remija.