Međimurje bolje u derbiju, Poletu bod, Rudar petardom do pobjede

U međimurskom derbiju u Čakovcu Leon Lacić-Klarić u drugom dijelu hattrickom je slomio Dinamo iz Domašinca.

Na odmor se otišlo bez golova, a onda u 47. minuti prijelomni trenutak kada sudac Dergez dosuđuje diskutabilni jedanaesterac za domaće kojeg je izveo Lacić-Klarić i pogodio za 1:0. Najbolji domaći napadač zatim u roku 6 minuta postiže još dva pogotka i utakmica je riješena. Za konačnih 4:0 za Međimurje u 84. minuti zabija Mihoković.

U derbiju kola između Varteksa i Poleta u Varaždinu podjela bodova pred oko 500 gledatelja. Već u 4. minuti gosti vode kada nakon prodora Mesarića lopta dolazi do Patafte koji pogađa za 0:1. U nastavku inicijativa domaćih isplatila se u 73. minuti kada nakon prekršaja nad Kanceljakom Dolovski zabija iz penala na 1:1.

Rudar se vratio nakon dva poraza, gosti se vraćaju kući s 5 golova u mreži. Već u 17. minuti domaći vode 2:0 golovima Vinka i Antolovića. Utakmica je praktički riješena u prvom dijelu kada za 3:0 pogađa Ratajec u 45. minuti. U nastavku još dva gola u mreži Virovitice (Kevin Nedeljko i Cimerman) za visoku 5:0 pobjedu.

Brzo su se igrači Graničara vratili od šoka u Svetom Martinu. Prvo su u srijedu u Kupu pobjedili susjedni Dubravčan, da bi jučer s tri gola ispratili susjednu Podravinu iz Ludbrega. U prvom dijelu pao je jedan pogodak, a strijelac je bio Dežđek u 27. minuti. U nastavku još pogađaju u 53. Nađ te u 64. minuti Volar za konačnih 3:0.

5. kolo 3. NL – Sjever: Međimurje – Dinamo (D) 4:0 Varteks – Polet (SMnM) 1:1 Rudar – Virovitica 5:0 Graničar (K) – Podravina 3:0 Pitomača – Koprivnica 1:2.