Klub Katarina Zrinski Čakovec osvojio 6 medalja na tradicionalnom streličarskom turniru u Zagrebu

Na tradicionalnom streličarskom turniru u Zagrebu nastupilo je oko 100 streličara iz svih klubova Hrvatske. Ovaj turnir je ujedno bio i posljednja provjera prije nastupa na državnim prvenstvima za djecu i za starije kategorije. Iz kluba Katarina Zrinski Čakovec nastupilo je 12 natjecatelja a osvojili su 6 medalja.

U stilu Tradicionalni luk među kadetkinjama jako dobro je pucala Sara Kelemenić i u kvalifikacijama a isto tako i u raspucavanju te je na kraju osvojila srebrnu medalju. Ana Žuti je u ovoj konkurenciji osvojila brončanu medalju dok je Karla Sklepić zauzela četvrto mjesto. U konkurenciji kadeta Teo Vičentijević osvojio je zlatnu medalju.

U stilu Dugi luk među seniorima Jan Miljan je dobro pucao i na kraju osvojio zlatnu medalju.

U stilu Olimpijski luk među kadetkinjama Tena Mikolaj zauzela je 5. mjesto, dok među juniorkama Marta Galina zauzima također 5. mjesto. U veteranskoj kategoriji Mihael Štebih se vraća na put stare slave i osvaja srebrnu medalju.

Među seniorkama, Mija Mance dobro je pucala čitavi turnir, ali na kraju je to bilo dovoljno za 5. mjesto. Među seniorima, Krešimir Štrukelj nakon kvalifikacija zauzeo je 2. mjesto, da bi u finalnom raspucavanju za medalje ipak uspio na kraju osvojiti zlatnu medalju. Tihomir Miljan također je dobro pucao ali malo je nedostajalo za osvajanje medalje tako da je na kraju zauzeo 4. mjesto. Ian Paska je uz male poteškoće tijekom turnira na kraju zauzeo 12. mjesto.

Izvor i foto: Streličarski klub Katarina Zrinski Čakovec