Jakovu Štamparu bronca u reprezentativnom dresu

U nedjelju je u Čakovcu održan susret kadetskih reprezentacija Hrvatske i Slovenije na kojem su u ukupnom poretku slavili naši mladi atletičari osvojivši ukupno 368 bodova dok su slovenski kadeti i kadetkinje osvojili 330 bodova.

S obzirom da je mladi i perspektivni član AK Varaždin Jakov Štampar prije dva tjedna pobijedio u izbornoj utrci na 1000 m na Kupu Hrvatske, ostvario je pravo nastupa u reprezentaciji Hrvatske na dvoboju između Slovenije i Hrvatske.

Jakov je u utrci na 1000 m osvojio odlično 3. mjesto i ostvario rezultat vrlo blizu svojeg osobnog rekorda u vremenu 2:43:32. Ispred njega su bili samo slovenski predstavnici Žan Ogrinc (2:36:30) i Žiga Brinjevec (2:37:97).

Tim rezultatom Jakov je uvjerljivo bio najbolji od naših predstavnika i domogao se pobjedničkog postolja. Ovom utrkom samo je još jednom potvrdio da je najbolji u Hrvatskoj u svojoj dobnoj skupini i da se ravnopravno može nositi sa svojim vršnjacima u međunarodnoj konkurenciji.